3. Kapitola

30. července 2012 v 22:50 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*z pohledu Ivy*

Za jiných okolností by tohle bylo strašidelné. Bylo něco po půlnoci a já se prodírala lesem.

Všechno co jsem slyšela bylo otravné houkání sovy a praskání větviček. Byla úplná tma, jediná světla byla za lesem, ve městě. Díky mým upířím smyslům, jsem ale všechno viděla ostře. Šla jsem po cestě, která mě zavedla na hřbitov. Rozhodla jsem se jím projít a dál pokračovat po silnici.
Byla jsem zrovna v nějakém úplně prázdném parku když jsem uslyšela klopýtání a ucítila zápach chlastu. Chvilku jsem poslouchala jak si ten dotyčný stěžuje na život. Něco o tom že by bylo pro všechny nejlepší kdyby se oběsil někde na půdě, nebo co to mlel. Jak příhodné. Za pár sekund jsem stála před ním. Byl totálně mimo. Když na mě konečně zaostřil, usmál se.
"Čau kotě. Není trochu pozdě na to abys tady byla tak sama?"
"Ty se nebojíš? Nikdo by neměl takhle pozdě chodit sám.. prý je tu hodně zvířecích útoků." Odpověděla jsem sladkým hláskem. Na odpověď jsem nečekala a vrhla se mu po krku. Za pár minut jsem za sebou uslyšela kroky. Rychlé kroky, až moc. Rychle jsem se zvedla a otočila ale útočník byl také rychlý, popadl mě pod krkem. Upír, rozhodně. Plnou silou jsem do něj strčila, odletěl pár metrů a narazil zády do stromu, díky čemuž se sesunul k zemi. V mžiku jsem byla u něj a přišpendlila ho k zemi, kde jsem ho pevně držela. Snažil se mi vykroutit ale já byla silnější. Prohlídla jsem si ho. Měl hnědé vlasy a hnědé oči. Poznala jsem ho, Katherine mi říkala ať ho vyhledám.
"Přestaň! Jsi Stefan Salvatore?" křičela jsem na něj. Strnul a zatvářil se poněkud překvapeně. Ani náhodou mě nemohl poznat, když jsem ho viděla naposledy, byla jsem ještě dítě.
"Můžeš mě pustit?" mluvil klidným hlasem. Asi by nebyl tak klidný kdybych mu sdělila, co chci udělat jeho milované přecitlivělé přítelkyni.
"Jestli se pokusíš utéct, víš jak to dopadne." Varovala jsem ho. On jen lehce přikývl, tak jsem ho pustila.
"A ty jsi proboha kdo?" zeptal se a mě to v hlavě začalo šrotovat.
"Jmenuji se Ivy." To mu bude muset stačit, svoje příjmení mu říct nehodlám. "..a možná budu potřebovat tvou pomoc." Vím, že bych se obešla i bez něj, ale každá pomoc se tady hodí. Navíc se zná s tou čarodějkou.. umm, Bennie? Nějak tak. A když mi bude věřit, snáz se dostanu k Eleně. Netěším se na to, ale prostě jí musím vyřadit ze hry. Žádná dvojnice, žádní další hybridi. Promiň, tati. Usmála jsem se, Stefan pozvedl obočí. "Chceš se zbavit Klause, nebo ne? Čirou náhodou, vím jak na to."
Chvilku jsem s ním ještě mluvila a pak se vydala ne cestu k mému novému bytu. Nějaký čas se tady zdržím, tak chci mít kde spát. Všechny věci už byly tu. Vyndala jsem klíče a chtěla odemknout, ale všimla jsem si, že dveře jsou pootevřené. Nic jsem ale neslyšela.
"To je snad vtip.." vyhrkla jsem naštvaně. Otevřela jsem dveře a vtrhla dovnitř. Všechno bylo na svém místě, ani jsem nikoho neslyšela. Dokud jsem nevešla do obýváku. Stála ke mně zády a něco si prohlížela. Stačil mi pohled na ní, a věděla jsem kdo to je. Ty rudé dlouhé vlasy poznám všude. Otočila se ke mně. Nevědomky jsem zadržovala dech. Upřeně se na mě dívala těma svýma smaragdově zelenýma očima. Samozřejmě se arogantně usmívala. To mě přimělo k znechucenému pohledu.
"Už jsem se bála kde jsi, sestřičko. Chyběla jsi mi."

Předchozí kapitola .......................................... Následující kapitola

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Tokiohotel-svk: Popcorn Tokiohotel-svk: Popcorn | Web | 31. července 2012 v 18:22 | Reagovat

Ahoj, no na základe reklamy som si prečítala vašu poviedku (všetky tri časti)
Neviem, či znesiete kritiku, ale.

Nápad sa mi veľmi páči, hoci nemám rada upírske denníky, zaujali ste ma :)
Troška zle sa mi to chápalo, pretože nepoznám denníky, postavy a pod.. :D možno by bodlo opísať niektoré postavy, aby som to pochopila aj ja ;)
A taktiež by sa vám možno lepšie písalo v tretej osobe, kde viete všetko opísať lepšie, ale to je len môj názor.
Dodatok: Priamu reč píšte vždy na nový riadok, je to prehľadnejšie a tiež máte potom viac textu :D :D
Inak sa mi to páči a dúfam, že keď bude 4 kapitola, dáte mi vedieť na náš blog (nesledujem moc cudzie blogy ;)),aby som mohla sledovať príbeh naďalej. ďakujem :) A inak ak chcete skritizovať moju ffku, tak píšem na našom blogu ,,Naučím ťa žiť" a s kamoškou ,,Až budeš môj" a ,,Reálne sny" :)

2 Niks (Adminka) Niks (Adminka) | Web | 31. července 2012 v 18:52 | Reagovat

Jsme rády že sis to přečetla ikdyž nejsi fanoušek TVD a napsala svůj názor :)
za každou kritiku jsme taky rády a další kapitola už bude dnes..a co se týče té přímé řeči, dobrý nápad :D na některou z tvých ff se určitě mrknem..

3 Lady D Lady D | Web | 1. srpna 2012 v 15:39 | Reagovat

teda to s tím Stefanem mě překvapilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.