11. Kapitola ( Part I)

10. srpna 2012 v 2:21 | Ell&Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Ivy*

Vždycky jsem ráda rozdávala úkoly. Volala jsem na Caroline ať už se uráčí přinést další trapný balónky.


Moje charisma se konečně ukázalo v plné síle a já byla přizvána na přípravu plesu. Většina lidí sice nevěděla kdo jsem, protože jsem byla pozvána pouze Caroline, která to tu pořádala společně s rodinou Lockwoodových. Podle jejich sídla a vlivu, jsem rychle pochopila že si mohou dovolit pořádat párty pro téměř celé město. Typičtí snobové. Kromě Tylera, který se každou chvíli ocucával s Caroline, což už mi začínalo lézt na nervy.
Začínal tu být chaos, lidé létali po místnostech a snažili se splnit co jsem jim zadala. Byl to pěkný pohled. Caroline si myslela, že prostě budu jen nějaká menší výpomoc. Smůla, holka.
Nějaký idiot upustil láhev sektu, který se celý rozlil.
"Co tu sakra děláš?" pustila se Caroline do osoby kterou jsem neviděla.
"No, vzhledem k tomu, že to poněkud nezvládáte.." ukázala na muže který se snažil usušit podlahu, "jsem se milosrdně rozhodla, že Vám pomůžu. S Caroline jsme úžasné organizátorky." Mrkla na ní a usmála se.
"Ahoj, Becc." Pozdravila jsem jí s úsměvem. Další holka co se chce ujmout vedení se "opravdu" hodí. Přesto jsem jí ale ráda viděla. Bála jsem se o ní potom, co jí Fay zahnala někam bůh ví kam.
Hned za ní se ukázal další člověk a to Matt. Zjevně nás všichni strašlivě touží vidět, přestože se to tu zatím jen připravuje a je teprve dopoledne. Rebecca se na Matta usmála. Možná až moc mile. On se na ní zahloubaně podíval. Pozorovala jsem je a přemýšlela jestli mají nějakou společnou minulost. Nebo přítomnost. Asi by mi to nemělo vadit ale.. vadilo. Potom přešel Matt ke mně.
"Umm.. Ivy, nemáš minutku?" zeptal se mě nejistě. Musela jsem se tomu usmát a nechala se odvést kousek z doslechu ostatních.
"Předpokládám, že dneska jdeš na ten večírek.." začal.
"Jsem jedna z organizátorek, musím na to přece dohlédnout." Není to snad jasné?
"Jo, jasně.." prohrábl si rukou vlasy. "Takže.. mě napadlo jestli by si tam třeba nechtěla jít.. se mnou." Konečně se vymáčkl.
"Jo, proč ne." Zasmála jsem se a on si viditelně oddechl.

*Z pohledu Fay*

Myslím, že už je to asi půl hodiny, co tu stojím. Pyšně jsem na sebe hleděla v zrcadle. Dlouhé krvavě červené vlasy jsem měla dokonale navlněné. nejistě jsem si stále prohlížela své šaty. Zvolila jsem bílé, bez ramínek. Vršek byl korzetový a sukně byla z tylu, a byla hodně objemná.Cítila jsem se jako princezna. Černá by mi asi sedla lépe, ale bílá mi ladí k vlasům. Chystala jsem se jít na ples k Lockwoodovým. Můj společenský život opravdu upadal. Možná to bude tím, že pokud nezabiju své kamarády já, tak to za mě udělá někdo jiný. Bože, stává se ze mě skoro samotářka. Doufala jsem, že na té slavnosti bych se mohla odreagovat a něco provést..umm, zabít starostku? Naposledy jsem si prohlédla své mistrovské dílo a vydala se tam. Když tak přemýšlím, mohla jsem si obstarat nějaký pěkný doprovod, ale řekněme, že na vztahy moc nejsem. Většinu kluků, s kterými jsem chodila, jsem nakonec stejně zabila. Je těžké najít někoho, kdo se mnou udrží krok. V mnoha ohledech.
Zábava už byla asi v plném proudu, jestli se tomu tak dá říkat. Byl to takový ten klidný a hodně společenský ples s motýlky a rukavičkami. Prošla jsem dveřmi a pár lidí na mě hned obrátilo pohled. Pravděpodobně se tu všichni znají, je to malé město. Tak když příjde záhadná holka, tak to asi překvapí. Ještě k tomu, když vypadá jako já. Ano, měla bych to sebevědomí krotit, já vím. Ale pohledy několika mladíků mi můj názor potvrdily. Přispěchala ke mě nějaká žena.
"Dobrý den, " podala mi ruku "Jsem Carol Lockwoodová, starostka." usmála se, asi falešně.
"Ah, paní starostka.Jsem ráda, že se konečně vidíme.Jmenuji se Fay.Fay Mikaelsonová." úsměv jsem jí oplatila.
"Mikaelsonová? Zrovna dnes je tu taky jeden Mikaelson. Jeho jméno je Klaus, je to velice šarmantní muž, máte s ním něco společného, slečno?" snažila se konverzovat. Ne, že bych na to zrovna měla náladu.
"To bude můj otec. Dlouho jsme se neviděli. Jsem tu hlavně kvůli němu, je to překvapení." Mrkla jsem na ní. Zahlédla jsem černé havraní vlasy. Ivy. Měla na sobě dlouhé šaty starorůžové barvy. Nahoře byli bez ramínek a postříbřené, a dole nařasené. Musím uznat, taky vypadala dobře. Vydala jsem se směrem k ní. Byla otočená zády ke mě a mluvila s Tylerem.
"Omlouvám se, že ruším." stoupla jsem si mezi ně a hodila pohled po Ivy. Byla překvapená, že jsem tady. A dost nemile.
"Fay..co tu děláš?" přimhouřila oči a rty se jí zkřivily do rádoby úsměvu.
"Přišla jsem si zatančit s taťkou." zvedla jsem obočí a naznačila jí, že bychom si měli promluvit.

*Z pohledu Ivy*

Tyler se rychle vypařil, nechtěl být svědkem rodinné potyčky. Kterou jsem ale rozhodně neplánovala. Byla jsem ráda za to, jak Fay mistrně zakrývá svou zlost. Jsem si téměř jistá, že mi právě pomyslně láme vaz.
"Fay, upřímně.. Teď je mi jedno, co máš zase za problém.. Tohle je můj ples. A hodlám si ho užít a ani ty, ani otec mi to nezkazíte!" Nesplnitelné přání. Klaus je tady. Nemáme plán, nemáme kouzlo. Další noc bez dosažení mého životního cíle. K tomu Fay, která vypadala, že si to chce taky užít. V jejím vlastním smyslu. Pokračovala jsem. "Čas na zabíjení si laskavě udělej až po plese. Vyřešíme to pak." Mluvila jsem zvýšeným a důrazným hlasem.
Vypadala jako by.. jí to bylo úplně jedno. Lhostejná, sobecká, arogantní.
"Nepřišla jsem si pro povolení, Ivy. Přišla jsem si jen zatančit s otcem, což ti doufám nevadí."
"Děláš si srandu? Fay, to že je Kol.." přerušila mě syknutím. Chtěla jsem ještě dodat, aby to všechno nezkazila. Nedala mi však příležitost. Našpulila rty, otočila se na podpatku a odešla. Nechala jsem ji jít. Nemá to cenu.
Otočila jsem se a uviděla o pár metrů dál čekat Matta. Když uviděl, jak Fay odkráčela, vydal se za mnou. Mezitím co ke mně došel, mrknul na parket, kde se zrovna tančilo na nějakou pomalou písničku a zpátky na mě.
"Smím prosit?" otázal se. Vypadal fakt sladce.
"Tak to nebude nejlepší nápad.."
"Ale no tak, jen jeden tanec.." ještě chvíli jsem na něj koukala a nakonec jsem přijala nabízené rámě. Ano, ano, můj život bude v troskách. Umím tančit.. jakž takž ale.. nerada. Velmi nerada.
Když jsme tančili, zahlédla jsem Rebeccu. Žárlivě na mě koukala. Od té doby, co se doslechla že Matt pozval mě, nechovala se zrovna příjemně. To má ve zvyku. Pokud nedostane to, co chce, je naštvaná. Další věc co se u nás v rodině dědí. Pak jsem uviděla Tyler, který na mě zíral. Caroline do něj něco hučela, ale on se upřeně díval na mě. Když si uvědomila, kam Tyler kouká, popadla ho za ruku a vedla na parket. Začal se věnovat jí. Písnička skončila a s Mattem jsme zamířili k provizornímu baru. Tam do sebe házel panáky Damon, který hypnotizoval Elenu tančící se Stefanem. Zakroutila jsem zoufale hlavou, přičemž jsem se smála.

*Z pohledu Fay*

Sotva jsem přišla, už jsem znuděně seděla na jednom z drahých pohovek. Jediným mým společníkem byl Jack Daniels v mé sklence. Postřehla jsem, že za mnou míří Stefan. Posadil se vedle mě.
"Ahoj, Fay." pokoušel se o přátelský tón.Vražedně jsem se na něj podívala.
"Vážně, Stefane? Myslela jsem že to, že ti zakroutím krkem, je dost jasný náznak toho, že s tebou nechci mluvit." Podívala jsem se na něj a dál znuděně hypnotizovala svojí whiskey.
"Chápu to.Vím, jaké to je, někoho ztratit. Ale uzavřeli jsme s Ivy dohodu. Když mi budeme pomáhat jí, ona bude pomáhat nám. Řekla nám, že když budeme dělat, co bude chtít, bude Elena v bezpečí." vysvětloval. Teprve teď mi to došlo. Za vším stála zase Ivy. Ale zaujmula strategickou pozici, to se musí nechat.
"Zapoměla jsem, jak máte všichni tu svojí Elenovskou horečku. Asi to nikdy nepochopím. To už i ta mrcha Katherine je víc v pohodě, než tady slečna chudinka." protivně jsem pronesla a pokynula hlavou směrem k Eleně. Tančila zrovna s Damonem. Zašklebila jsem se. Stefan ignoroval moje nesympatie k Eleně a změnil téma.
"Jak je to s tebou a Damonem?" zvědavě se na mě podíval. Zatvářila jsem se ještě víc znechuceně.
"Je to lhář, a taky kretén." pokrčila jsem rameny a napila se. Stefan se zasmál.
"Jo, lidi to říkají.Ale měla bys vědět, že ho mrzí co se stalo. Docela tě obhajoval, víš..všichni tě máme za vraždící bezcitnou mrchu, která má geny po Klausovi, ale on tvrdí něco jiného. Zkus si s ním promluvit. Řekl bych, že vy dva..no řeknemě, že jste si dost podobní." pousmál se, zvedl se a odešel. Povzdychla jsem. Ještě toho trochu.
Byla jsem na cestě k baru, doplnit svou sklenku. Položila jsem jí na bar a kývla na barmanku. Otočila jsem se. Uviděla jsem zase ty modré oči. Chystala jsem se rychle odejít ale chytl mě za zápěstí.
"Počkej..neodcházej." poprosil mě.
"Co ode mě ještě chceš?" křikla jsem na něj.
"Třeba tanec." pousmál se. Myslím, že už si ze mě opravdu musí dělat srandu.Zrovna začala hrát pomalá píseň.Chytl mě za ruku a zatáhl mě na parket.Asi se na nás hezky dívalo.Měl bílou košili, ladící k mým šatům.
"Začínám mít pořád větší chuť ti urvat hlavu." šeptla jsem u do ucha. Zasmál se.
"Ano, Fay? A proč si to neudělala už předtím?" zašeptal.
"Byla jsem mimo. Prostě jsem minula. Měl by ses mi vyhábat, a ne se mnou tančit." poradila jsem mu. Přitiskl si mě blíž k sobě.
"Ale notak.Sama si mi řekla, že nenávidíš lháře, a přesto sama lžeš. Myslím, že někdo tak zběhlý v zabíjení by neminul.Prostě si nechtěla abych umřel." mluvil spokojeným tónem. Pustila jsem ho a udělala krok vzad.
"Tolik si nefandi, Damone. Nevím, proč jsem to neudělala, ale můžu to napravit." arogantně jsem se usmála. Udělal krok ke mě, znovu si mě k sobě přimáčkl a pokračoval v tanci.
"Už ti nedám záminku." šeptl mi do ucha. Skončila písnička a odešel.


Předchozí kapitola ...................................... Pokračování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Ally Ally | E-mail | 10. srpna 2012 v 8:15 | Reagovat

Tak tohle byla opravdu BOMBA!!!!

2 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 10. srpna 2012 v 15:09 | Reagovat

[1]: Musím jenom souhlasit.
Takže Damon se dá dohromady s Fay? No, proč ne? Ale stejně mi to moc nejde do hlavy... Jako jo, oba jsou takoví ti správní záporáci, ale Damon letí na Elenu, která je ta hodná... Neměl by být zase na tu hodnou i tentokrát?

3 Ell (Adminka) Ell (Adminka) | Web | 10. srpna 2012 v 15:42 | Reagovat

[2]: Počkej si na další kapitoly, Damon a Fay budou zpočátku spíš přátelé a spojenci, a co bude potom, to je ve hvězdách :D

4 kikusa_93 kikusa_93 | 10. srpna 2012 v 20:00 | Reagovat

No páni!!! Trojuholník Ivy, Matt a Tyler vyzerá sľubne :) A keď sa do toho pridá Rebecca a Caroline ako žiarlivé priateľky tak to bude fakt super! :D

5 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 10. srpna 2012 v 20:21 | Reagovat

[3]: Už se nemůžu dočkat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.