12.Kapitola

11. srpna 2012 v 17:30 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Ivy*
Následujícího dne jsem zjistila, že s organizací plesu souvisí i úklid po něm.V mém podání tedy spíše dohled nad úklidem. Seděla jsem u stolku, rukou si podpírala hlavu a neurčitě si kroutila pramínek vlasů. Byla jsem ponořená v myšlenkách o Klausovi. Po našem včerejším menším rozhovoru se už na plese neukázal. Nevěděla jsem co dělat. Teď je hlavní hrát o čas. Připravit se na jeho hru. Být o krok před ním. Všechny mé pokusy promluvit si o tom s Fay pohořely. Jediný, kdo s ní mluvil, aniž by přišel k většímu úrazu, byl Damon. Začínám si myslet, že má pro něj snad Fay slabost. Zvedla jsem a šla ke dveřím, potřebovala jsem trochu čerstvého vzduchu. V tom jsem za sebou zaslechla zvuky běhu.
"Hele, Ivy, s tím včerejším plesem jsi odvedla dobrou práci." Mrkl na mě s úsměvem Tyler.
"Až na menší detaily.." Jako třeba ten detail že mě přišel pozdravit tatínek.
"Já jsem se teda dobře bavil." Šibalsky se smál. Zjevně to byla narážka na náš tanec, při kterém byl možná až moc přítulný.
"To mě těší." Odpověděla jsem trochu mrzutě. Nevěnoval tomu pozornost a pokračoval.
"Někdy by jsme si to mohli zopakovat." Nadzvedl obočí a sebevědomě se usmíval. No jasně. To určitě, kámo. Dojde mu, že kvůli mně možná umře, pokud umře Klaus?
"Možná někdy." Opravdu jen možná. Ještě chvíli se se mnou o něčem bavil a potom ho už naštěstí někdo zavolal. Celou dobu se na mě sladce usmíval a při každé příležitosti se mě snažil dotknout. Když zmizel, otočila jsem se a přede mnou stála Caroline. Ano, žárlivá přítelkyně se hodí.
"Hele, Caroline, nic s ním neplánuji, jestli tě to uklidní." Řekla jsem roztrpčeně, ještě dřív než stihla říct něco ona. Nemusela jsem být tolik nepříjemná, ale kdo by nebyl.
"Nemysli, že si nakráčíš do města a všechno bude najednou tvoje. Nebude." Otočila se a někam si to rázovala, nejspíš někoho seřvat. Začala jsem se smát, ačkoli nic legračního na tom nebylo. Možná jen to její varování, nebo co to bylo.
Zaslechla jsem bouchnutí domovních dveří, tak jsem se otočila a uviděla tu malou čarodějnickou mrchu. Jenom se rozhlédla kolem a potom zase odešla ven. Rozběhla jsem se za ní, tak rychle jak mi to pohledy lidí kolem dovolovaly. Doběhla jsem k ní, zaslechla mě a prudce se otočila. Přimhouřila oči a začala vypadat fakt vtipně. Trošku mě začala bolet hlava.
"Takže teď na mě zkoušíš ty svoje čáry? Aha." Tak tohle ne. Ani náhodou. Popadla jsem jí pod krkem a přimáčkla ke zdi. Vykulila ty svoje protivný kukadla. Snažila se něco říct, tak jsem z čiré dobroty mého srdce povolila stisk.
"V.. tašce.." pozvedla jsem obočí.
"Hm?"
"..Kniha.." Pustila jsem jí a ona ze své tašky vytáhla tlustou knihu, která vypadala jako tisíc let pohřbená pod zemí. Obal měla skoro celý potrhaný, listy v ní byly zažloutlé. Na přední straně byl načmáraný pentagram. Všimla jsem si záložky, která svou novotou ostře kontrastovala, takže jí tam určitě dala Bonnie. Koukla jsem na ní. Kývla a významně se na mě dívala. V duchu jsem se pomodlila k čemukoli, co by mi snad chtělo pomoct.
Otevřela jsem knihu. Stránky, u kterých byla záložka, byly černé a písmo skoro zanikalo. Všude byly napsané nějaké poznámky, čísla a symboly. Tohle bude to, co jsem hledali.
S mírným zděšením jsem začala číst.

Předchozí část .................................... Následující kapitola

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Ally Ally | E-mail | 12. srpna 2012 v 8:19 | Reagovat

Tyler vyjel po Ivy no proč ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.