13. Kapitola

12. srpna 2012 v 23:24 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*

Byla jsem na cestě k domu Salvatorových. Byla tam další schůzka, kvůli plánování Klausovi smrti.

Dlouho jsem váhala, jestli se tam vůbec vydám, po tom co mi provedli. Co provedli Kolovi. Prostě tam půjdu a uvidím, jak to půjde. Jestli budu spolupracovat nebo udělám něco šíleného. Každopádně už jsem byla u jejich domu a vtrhla dovnitř, jako vždycky. Všichni byli jako obyvkle rozmístění po drahých sedačkách, zaujmula jsem místo vedle Tylera a Caroline. Ten pejsek mě dokonce pozdravil a usmál se. Zatím co Stefan a Elena na mě vraždivě hleděli a o Bonnie ani nemluvě.
"Takže, jak jste postoupili?" zeptala jsem se.
"Našla jsem kouzlo.Vím, co k němu potřebujeme a vím, jak, kdy a kde ho udělat." řekl důležitým tónem. Všichni se na ní podívali a čekali, až všechno vysvětlí. Pokračovala.
"Musíme to udělat v domě, kde byli upáleny čarodějnice. Dovolí mi zase čerpat síly, protože chtějí Klause stejně mrtvého jako my, a možná i víc.K rituálu bude potřeba několik přísad. Krev dvou dcer.." podívala se na nás s Ivy. "Krev prvního hybrida.." přelétla pohledem na Tylera. "Krev dvojnice.." zastavila se u Eleny. "Krev člověka, o to budeme muset požádat Matta, pak krev čarodějky, mojí krev, a krev některého ze sourozenců.." hodila ostrý pohled po Rebecce, které jsem si všimla až teď. Nechápala jsem, co tu dělá, a proč by ona chtěla mít Klause mrtvého. "A musí se to samozřejmě stát o úplňku, abych z něj mohla čerpat sílu." dodala ještě. Všichni jsme na ní koukali jako z jiného světa. Bylo to nějaké moc složité.
"Ale úplněk už je pozítří." poznamenal Stefan.
"Čím dřív, tím líp." doplnil Damon. Bonnie na to jen kývla.
"Pro případ, že by se něco zvrtlo..potřebuju, aby mi každý, jehož krev bude potřeba, donesl lahvičku krve už zítra. Nechci, aby se to znovu pokazilo." hodila ampulku po každém z nás.Ivy se zvedla a odešla do vedlejšího pokoje. Naznačila, ať jdu za ní, tak jsem šla.
"Fay, doufám že..neuděláš nic hloupého. Vím jak si tu záležitost s Kolem vzala a.." její malý proslov přerušilo štěkání Tylera a Caroline, kteří taky hledali trochu soukromí.
"Děláš si ze mě srandu?! Nejdřív mě ignoruješ na plese, teď mě pro změnu vůbec neposloucháš a chováš se jako ten kretén, kterým si byl ještě před rokem!" křičela na něj.
"Caroline nemůžeme to vyřešit někde jinde? Fay a Ivy.."
"Nezajímá mě Fay a Ivy! Tylere tohle nejde.." skočila mu do řeči. S Ivy jsme jen udiveně pozorovali neurotický výbuch Caroline a Tylera, který vypadal, že si to moc nebere.
"Co nejde Caroline? To, že se ti nevěnuju každou vteřinu svýho volnýho času znamená, že jsem kretén? Začínáš být směšná." kroutil hlavou a chystal se odejít.
"Já jsem směšná? " udělala krok k němu a strčila ho do zdi. Za normálních okolností by to vypadalo vtipně, ale vzhledem k tomu, jakou má Caroline sílu, to asi dost zabolelo. Caroline prostě odešla a nechala tam Tylera. Ivy k němu rychle přiskočila a začala se starat. Tyler na ní koukal jako na nějakou svatou. Asi mi to začíná docházet. Tyler je z Ivy uplně mimo. Musela jsem se pousmát a odešla jsem. Ještě jsem se zarazila a rozhodla se poslouchat. Pozorovala jsem je a doufala, že mě nevidí. Tyler zničehonic po Ivy vyjel a ona ho odstrčila. Zaslechla jsem něco o tom, že se jí líbí Matt a že tohle nemůže dělat. Šla směrem ke dvěřím a já rychle zmizela.
Vydala jsem se domů.
Vešla jsem do mého pokoje a na posteli ležela obálka. Otevřela jsem ji. "Moje milovaná Fay, přijď za mnou do Grillu, až bdueš mít padla z plánování mé smrti. Klaus" To si dělá srandu. Roztrhla jsem to a lehla si do postele.Konečně chvíle klidu za poslední týden. Vzpoměla jsem si na Kola. Snažila jsem se na to nemyslet, ale moc odbře mi to nešlo. Zase mě doběhl ten pocit nenávisti k Ivy, a i těm dalším. Přemýšlela jsem, jestli mi to za to vůbec stojí. Klause chci mrtvého, to jo ale..vážně můžu věřit někomu, kdo mi zabil jediného přítele? Tak dost.
V hlavě mi přeskočilo, vyskočila jsem z postele a běžela do Grillu. Byla jsem tam během pár vteřin. Rozhlédla jsem se po místnosti. Seděl u stolu v rohu a popíjel. Rychle jsem k němu zamířila a posadila se naproti jemu. Usmál se.
"Jsem rád, že si přišla, drahoušku."
"Nebudu na jejich straně, ikdyby to znamenalo, že budu na té tvojí." řekla jsem rozrušeně.
"Přesně na to jsem spoléhal." luskl prsty na barmana a ten mi donesl sklenici šampaňského, stejně, jako jemu.
"Víš, vždycky jsem v tobě viděl větší potenciál, než v tvojí sestře. Ona je hodně po matce. Ty, ač to nerada přiznáváš, jsi hlavně moje dcera. Jsi chytrá." dořekl a pozvedl sklenici. Gesto jsem opětovala a napila se. Ještě mi moc nedocházelo, co to vlastně dělám.
"Proto si zabil jí, a ne mě?" zeptala jsem se.
"Přesně tak, Fay. Tehdy jsem o tom že jste propojené nevěděl."
"Ale když si to zjistil tak si s mým probuzením nespěchal." řekla jsem chladně. Podíval se na mě.
"Byla jsi příliš silná.." sklopil pohled ke svému Chardonney.
"Nebudeme si tu hrát na otce a dceru. Přišla jsem ti říct, že jsem na tvojí straně."
"To ale oni vědět nemusí. Získej si jejich důvěru. Pak s nima můžeme hýbat, jak budeme chtít." řekl zapáleně. To byl docela dobrý plán.
"Vím, jak tě chtějí zabít. Chtějí to udělat o úplňku a mají kouzlo. Vím ale, co udělat aby nefungovalo."
"Výborně. Teď mi ale řekni, co chceš na oplátku. Vím, že tu nejsi jen protože si naštvaná." Měl pravdu. Byla jediná věc kterou jsem chtěla víc než pomstu.
"Chci abys mi řekl, kde je moje matka. Vím, že není mrtvá." Zbledl.
"Nevím, kde je..ale vím o někom, kdo to ví." Tázavě jsem se na něj podívala. Pak mi to došlo.
"Nech mě hádat..Katherine." kývl.
"Přesně tak. Katarina byla na vyhledávání informací vždycky dobrá. Najdi jí a zkus si s ní promluvit. Jen mi slib, že neřekneš tvojí matce, kde jsem." Kývla jsem na něj. Vstal od stolu a šel směrem k baru. Ohlédla jsem se abych věděla, co přitáhlo jeho pozornost. Seděla tam ubrečená Caroline a klopila do sebe Vodku. Už jsem zaslechla klepy o tom, že pro ni má Klaus slabost. Oba se zvedli a dali se na odchod. Zaujmula jsem jejich místo u baru. Zahlédla jsem, jak zrovna když byli Car a Klaus u dvěří, vešel Tyler. Bylo na něm vidět, že chybělo málo a vybouchl by. Raději jen přidal do kroku a posadil se vedle mě. Postřehl mě teprve po pár sekundách. Povzdechl.
"Prosím, řekni mi, že máš i tajnou stránku, která umí být milá." řekl zoufale. Zasmála jsem se.
"To asi ne, ale mám úžasnou stránku s kterou se dobře pije a stěžuje na to, jak je život nefér." mrkla jsem na něj.
"To by možná taky šlo." pokrčil rameny a objednal nám dva drinky. V tu chvíli vešla do baru další známá tvář. Damon.
"Omluvíš mě na minutku?" zeptala jsem se Tylera. Kývul a věnoval se svému..čemusi. Vstala jsem a doběhla za Damonem.
"Ahoj Fay, koukám, že sis za mě našla náhradu." řekl podrážděně.
"Tak trochu, nějak jsme se od toho plesu neviděli. Víš, od té doby, co jsme spolu proseděli noc u baru. Bylo to překvapivě skvělý. Mohli bychom si to zopakovat..někdy." nahodila jsem oslnivý úsměv. Nechápu, proč jsem to řekla. Takhle se většinou..nechovám. Mám dojem, že mě k tomu chlapovi něco táhne. Doufejme, že jen fyzicky.
"Fay, až na to že si krvelačná mrcha a tak, seš docela v pohodě a je s tebou sranda. Tečka. Nic víc." ups. Tak to bylo..ošklivý. První odmítnutí. Otočila jsem se a chystala se jít, než mu utrhnu hlavu. Doslova. Chytl mě za zápěstí a otočil si mě zpátky.
"Omlouvám se, jestli si to brala jinak. Je to asi prokletí ale.." věděla jsem, co chce říct.
"Ale Elena." dořekla jsem. "To je fuk, tak se měj." dělala jsem, že je mi to jedno a vrátila se Tylerovi. Usmál se na mě a zdrceně se zeptal.
"Taky si dostala kopačky?" zasmál se.
"Něco takovýho." ťukli jsme si skleničkami a vypili až do dna. Klábosili jsme snad celou noc. Většinou jsme mluvili hlavně o Ivy a Damonovi. Takový ten rozhovor dvou lidí, kteří jsou dotčení a uražení, že je někdo poslal do háje.

Předchozí kapitola....................................Pokračování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.