16. kapitola

17. srpna 2012 v 20:15 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*
Byla jsem u Klause. Rozvalovala jsem se na gauči a něco si četla. Slyšela jsem kroky, asi mě šel zkontrolovat. Zase.


"Nenudíš se trochu? Můžeme zajít do Grillu na drink nebo.." navrhoval.
"Vážně? Nemyslíš, že by to bylo lehce nápadné?" pohlédla jsem na něj s vychytralým výrazem.
"Nebo můžeme jet pryč a zabít pár lidí." pozvedl obočí a usmál se.
"Asi si to nepochopil..jen tak mimochodem, neměl by si radši vzít Caroline? Co mezi vámi je?" zeptala jsem se zvědavě.
"Caroline je nejúžasnější dívka kterou jsem kdy potkal." zase se rozzářil. "..škoda, že si myslí že jsem to nejsobečtější a nejodpornější co na tomhle světe kdy chodilo." Řekl napůl vážným tónem.
"Taky že si." Zasmála jsem se. Reagoval na to taky smíchem, kupodivu.
Zase zazvonil ten zatracený zvonek. Klaus šel otevřít. Nikdo tam nebyl. Hodil po mě vystrašený výraz.
"Copak? Čekáš snad někoho?" zeptala jsem se. Zavrtěl hlavou. Ale pak byli slyšet..zvuky. Slyšeli jsme podpatky. Mezi dveřmi se objevila Elena Gilbertová se zlomyslným úsměvem.
"Katarina." kývl Klaus.
"Zkus to znova." řekla chladným tónem. Tohle nebylo možné. Musela to být Katherine, protože Elena není..proboha.
"Elena." řekla jsem klidně a usmála se na ní.
"To není možné!" zařval Klaus. Elena se v tom vyloženě vyžívala. Došlo mi, že Klaus nemůže vytvářet hybridy když už Elena není člověk. Není dvojnice. "Jak se tohle sakra stalo? Kdo to udělal?!" křičel a kopal do všeho co bylo poblíž. Moje oblíbená houpací židle to taky odnesla. Jaká škoda. Klaus byl opravdu rozzuřený. Elena se ujala slova.
"Budou chtít, abych našla svou lidskost.." řekla pomalu a pak se nadechla "..a to je přesně to, co já nechci. Žila jsem dost dlouho ve strachu. Nechala sebou manipulovat kvůli tomu, že jsem chtěla udržet všechny v bezpečí. Je to pryč." řekla spokojeným tónem. Oba dva jsme na ní vyvalili oči. Tohle znělo jinak než Elena. Znělo to hodně jako Katherine. Ale nebyla to ona.
"Přeměnil jí hybrid." vysvětlila jsem. "Když člověka přemění hybrid, jeho lidskost je téměř pryč. Je to mnohem horší než u přeměny od upíra. Musel jí přeměnit někdo starý a silný." dořekla jsem.
"Pamatuješ si, kdo tě proměnil?" zeptal se Klaus, pořád zpracovávající fakt, že už si nebude moci tvořit armádu poskoků.
"Nepamatuju si vůbec nic. Nepamatuju si nic ze svého života. Občas mívám takové záblesky, ale stejně. Jediné, na co dokážu myslet, je krev." řekla potichu. "A nejhroší je, že mě to vůbec netíží." Super. Možná se přestane chovat jako ufňukánek. Otázkou ale zůstává, kdo jí proměnil. Nechala jsem je tam a šla jsem za prvním člověkem, který mě napadl. Než jsem zabouchla dveře ještě jsem poznamenala:
"Mimochodem tati, myslím si, že ona sama ještě zjišťuje co si o tobě myslí." pousmála jsem se. Samozřejmě jsem měla na mysli Caroline.
Měla jsem schůzku s Tylerem v Grillu, tak jsem šla rovnou tam. Seděl u stolu a hypnotizoval svou lahev piva. Šla jsem za ním a posadila se naproti němu. Zvednul pohled a pousmál se.
"Tyi..víš něco o tom, kdo přeměnil Elenu?" zeptala jsem se opatrně.
"Cože? Jo aha. Myslíš tu, která zabila svojí nejlepší kamarádku?" Odseknul. "Ne, nevím. Proč?" Mluvil rozhozeně. Vím, že Tyler se s Elenou taky přátelil. Asi ho to muselo zasáhnout.
"No..ptám se protože jí přeměnil hybrid." podívala jsem se na něj.
"Nemyslíš si snad, že jsem to udělal já?" vytřeštil na mě oči s vyčítavým pohledem. "Ona..byla moje kamarádka." zašeptal.
Chytila jsem ho za ruku, kterou nervozně poklepával po stole. Stiskl jí a povzdechl.
"Doběhnu k baru pro něco silnějšího." soucitně jsem se usmála. Sice jsem musela předstírat, že mě to mrzí, protože Elenu zrovna v lásce nemám, ale Tyler je jediný koho tu mám docela ráda. Řekla jsem barmanovi o flašku vodky a chystala se zpátky k Tylerovi. Jenže..
"Musíš mi sakra pořád stát za zády?!" štěkla jsem po Damonovi.
"Viděla si Elenu?" zeptal se. Samozřejmě. Jaký jiný důvod by měl k tomu se mnou mluvit.
"Ne. Nejspíš teď někde zjišťuje, jaká krevní skupina je její oblíbená." Mrkla jsem na něj. "A omluv mě, musím se vrátit za Tylerem."
"Za Tylerem? To se z vás přes noc stali takoví kámoši?" zeptal se protivným tónem. Udělala jsem krok k němu a šeptla:
"Jedna noc v mé ložnici toho dokáže hodně." zasmála jsem se a odešla. Zaslechla jsem ještě jeho odfrknutí, což je přesně to, čeho jsem chtěla dosáhnout. Vrátila jsem se k Tylerovi a asi hodinu jsme popíjeli. Pak mu přišla textovka od Stefana, ať dorazí k Salvatorům. Takže jsme se zvedli a šli. Byli jsme už přede dveřmi Salvatorových.
"Budeme to hrát i za takových okolností?" zeptala jsem se Tylera. Myslela jsem náš předstíraný vztah. Sice se nedá říct, že by mezi námi nic nebylo ale..určitě to nebyla láska. Tyler mě jednou rukou chytil kolem pasu a dal mi pusu.
"Jasně, zlato." usmál se a pokračovali jsme do obýváku. Když jsme vešli s propletenýma rukama, přitáhlo to pozornost snad všech. Caroline měla otevřenou pusu a vypadalo to, že každou chvíli z ní vyletí něco hodně ošklivého. Damon odvrátil pohled a Ivy na mě překvapeně koukala. Většina z nich by asi něco řekla, ale teď na to nikdo neměl. Bonnie byla mrtvá a zabila jí Elena. Caroline měla pořád ubrečené oči a Stefan byl uplně mimo.
"Takže..co budeme teď dělat?" zeptala se Caroline zoufalým hlasem.
"Co byste chtěli dělat? Elenu přeměnil hybrid. Je z ní monstrum. Nikdy už nebude jako ta stará Elena." řekla jsem. Ani jsem se nesnažila být protivná, ale tohle je prostě fakt.
"Elena nás vždycky chránila. Když jsem na tom nebyl dobře tak to semnou nevzdala. Já to s ní taky nevzdám." přidal se Stefan. Jak hrdinské. Škoda, že nemá nejmenší šanci.
"Vypadni odsud." řekla Caroline tvrdě. Nechápala jsem to. Věděla jsem, že je to směřované na mě.
"Co prosím?" uraženě jsem vyštěkla.
"Nikdo tě sem nezval. Nikdo tě tu nechce. Elenu si nesnášela a Bonnie ti byla taky ukradená. Jsem si jistá, že nám nehodláš pomoct takže..vypadni." zopakovala. V jistém slova smyslu měla pravdu. Docela jsem jí obdivovala. Kdybych chtěla, tak už by byla mrtvá. Ale to by mi Tyler neodpustil a ještě víc by to naštvalo Klause. Jen jsem tam stála a hypnotizovala Damona, aby se mě zastal.
"Možná bys vážně měla odejít, Fay." řekl místo toho. Zavrtěla jsem hlavou, arogantně jsem se usmála a šla jsem. Tyler šel za mnou, ale řekla jsem mu, ať zůstane. Vím, jak je to pro něj důležité. Navíc tam byla Ivy.
Přišla jsem domů a..nevím. Cítila jsem se fakt divně. Normálně by mi to bylo jedno. Ale byla jsem hodně naštvaná. Dotčená. Uražená. Ponížená. Jistým způsobem jsem byla sama. Kopla jsem vzteky do zdi a šla si radši lehnout, protože bych byla schopná si ten barák rozmlátit.

Předchozí kapitola..........................................Pokračování

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Wolfie Wolfie | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 20:46 | Reagovat

Skvělé! Fay se mi začíná líbit čím dál tím víc! Kapitola je dokonalá, a já doufám že se vyvine něco mezi Klausem a Caroline, protože tenhle pár miluju snad ještě víc než Delenu! :-) Co říct? Snad jen... honem další! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.