17.Kapitola

19. srpna 2012 v 19:24 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever

*Z pohledu Ivy*
Můj geniální plán nevyšel přesně tak, jak jsem si představovala.Pořád mě žral ten pocit, že s Klausem to nevyšlo a z Eleny je díky mě bestie. Neměla jsem si s kým popovídat. Kath je nejspíš tisíce kilometrů ode mě a Rebecca zdrhla okamžitě po tom, co se nepovedl rituál. Udělala dobře, Klaus by jí jistojistě zabil. Stefan se zdá rozumný ale s tím si asi nebudu povídat o tom, že díky mě přišel o jeho milovanou přítelkyni.
Usrkla jsem trochu krve ze skleničky. Seděla jsem u sebe doma na gauči a koukala se na jakousi pochybnou telenovelu, které jsem stejně nevěnovala pozornost. Povzdechla jsem. Napadlo mě, že bych se mohla zkusit zastavit za Mattem do Grillu. Chvíli jsem o tom ještě přemýšlela, a pak jsem vyrazila.
Zamířila jsem rovnou k baru, u kterého jsem zůstala stát. Naštěstí jsem Matta zastihla a obsluhoval někoho kousek opodál. Zahlédl mě ale.. nevypadal že by mě nějak rád viděl. Nevěnoval mi žádnou pozornost. Leštil nějaké skleničky a já na něj jen nechápavě koukala.
"Matte?" oslovila jsem ho první.
"Co?" Zvedl hlavu a zpražil mě pohledem.
"Uniká mi něco?" zeptala jsem se, stále poněkud nechápavě. Co to do něj vjelo?
"Spíš mě něco unikalo.." řekl, spíše sám pro sebe.
"O čem to sakra mluvíš?"
"Plánovala jsi vůbec někdy mi to říct?" opět na mě koukl protivným pohledem. Tón jeho hlasu nebyl nijak přívětivý.
"Cože?" otázala jsem se stále nechápavě. Zakroutil hlavou a zamířil na vzdálenější stranu baru.
"O čem to mluvíš?" zeptala jsem se znovu, tentokrát už trochu roztrpčeně.
"Zamysli se.. trochu ses mi asi zapomněla zmínit, co jsi zač.." Upřel na mě naštvaný pohled. Až teď mi to došlo.
"Matte.. já.. promiň.. chtěla jsem ti to říct.. vážně.." začala jsem ale utnul mě pozvednutou rukou.
"Nezajímá mě to.. Ale zajímalo by mě, jak dlouho jsi mě ještě chtěla dál obelhávat.. Ještě že mi to Elena řekla." Kdo?
"Elena?" zopakovala jsem, doufala jsem že jsem se přeslechla.
"Jo, Elena.." odpověděl. Naštvalo mě to, ale teď jsem se tím nechtěla zabývat.
"Matte, mrzí mě to." Umluvila jsem se a myslela jsem to opravdu upřímně.
"Ivy.. nezajímá mě to. Prostě jdi." Řekl, otočil se a kamsi zmizel. Zakryla jsem si tvář dlaněmi. Sakra. Asi jsem mu to měla říct ale.. slyšela jsem, jak reaguje na upíry a tak.. jsem to prostě nechala plavat. Otočila jsem se ke dveřím. Přelétla jsem místnost pohledem a uviděla známou arogantní tvář sedět u stolu. Milovaný otec. Koukal se na mě a spokojeně se usmíval. Egoisticky, jak je u něj zvykem.
"Ivy, Ivy.. vždycky to nějak pokazíš.. " šeptl, takže ho žádný člověk neslyšel, ale já ano.
To se mě snad každý v poslední době snaží naštvat? Nezmohla jsem se na žádnou odpověď. Jenom jsem na něj vrhla podrážděný pohled. Mohla bych říct, že to mám v genech ale.. asi by to nebyla úplná pravda. Klausovi se daří až moc. O tom jsem se přesvědčila ve chvíli, kdy jsem zahlédla Caroline, jak si k němu přisedá. Koukal na ni zbožným pohledem. Bylo mi z toho špatně. Naštvaně jsem odkráčela ven z baru.
Potloukala jsem se potemnělým parkem, který byl osvětlován jen pouličními lampami. Sedla jsem si na první lavičku, na kterou jsem narazila. Chvíli jsem jen tak seděla. Doléhali ke mně zvuky nějakých opilých teenagerů. Pomalu mě to začínalo štvát. Odfrkla jsem si. Hned na to jsem uslyšela křupání větviček a šustění listí. O pár vteřin později se přede mnou objevila postava. Ihned jsem nepoznala kdo to je, jelikož onen člověk - jestli to byl člověk - byl ponořen ve tmě. Když tam postával ještě chvilku a prostě stál, urychleně jsem se zvedla. Přimhouřila jsem oči a snažila v té tmě zaostřit. V téhle části parku lampy nesvítili.
"Ale, ale.. podívejme se.. má oblíbená neteř." Promluvil noblesním tónem. Přešla jsem k němu a nepatrně se pousmála. Měl jen dvě neteře, z toho jednu nenáviděl a druhou poměrně snášel.
"Strýček Elijah." Vždycky jsem z něj měla rozporuplné pocity. Jednu chvíli může být Váš spojenec a druhou zase nepřítel. Nevěděla jsem, jestli mám být ráda, že ho vidím. Ohledně Klause jsem mu ale rozhodně nevěřila. Až moc střídá doby, kdy ho chce zabít a kdy ho bere jako úžasného bratříčka. Dobře, jako úžasného bratříčka ne, ale doby kdy ho nechce zabít.
"Doslechl jsem se, že tvůj pokus zabít otce, skončil fiaskem." Samozřejmě, že se to doslechl. Choval se, jako vždy povznešeně a vytříbeně, ale přesto jsem v jeho hlase slyšela lítost, zároveň s pobaveností. Co je na tomhle vtipného?
"Dá se to tak říct.. naštěstí mám ale záložní plán." Mrkla jsem na něj. Ne, nemám záložní plán. Zatím.
"Můžeš to zkoušet znovu a znovu, ale měla by jsi vědět, že tvé šance na jeho zabití jsou značně malé." Řekl.
"Jak upřímné." Zašklebila jsem se. Jen pokrčil rameny. Až teď jsem se zaměřila na to, v čem je oblečený. Nedalo se říct, že by mě to překvapilo. Jako obvykle, měl nažehlené černé sáčko s tmavě zelenou kravatou, která teď vypadala skoro úplně černě. Obdivovala jsem jeho schopnost, nosit při téměř každé příležitosti obleky.
"Proč jsi přijel?" zeptala jsem se ho. Doslechla jsem se, že už tu nedávno byl, ale zase někam odjel. Taky mi bylo jasné, že teď nepřijel jen proto aby mě viděl a řekl mi, jak pochybuje o tom, že zabiji Klause.
"To nemohu jen přijet navštívit své příbuzné?" Otázal se.
"Ale no tak.." podívala jsem se na něj, pohledem který jasně naznačoval že této verzi rozhodně nevěřím.
"Neboj se, brzy se to dozvíš."

Předchozí část..........................................Pokračování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 kikusa_93 kikusa_93 | 19. srpna 2012 v 20:19 | Reagovat

Tieto kapitoly s Ivy sú proste úžasné!!! Je to úplne krásne napísané :) Jasné že aj Fay je super, ale určite som Team Ivy! :D

2 Niks (Adminka) Niks (Adminka) | Web | 19. srpna 2012 v 23:05 | Reagovat

[1]:Děkuju moc :)

3 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 20. srpna 2012 v 14:31 | Reagovat

Už se těším na další kapitolu.

4 Wolfie Wolfie | E-mail | Web | 21. srpna 2012 v 22:44 | Reagovat

No tak teď jsem definitivně team Fay. :D Nevím, Ivy mi přijde moc... no, jednoduše nemá ráda postavy které já miluju a naopak. Jinak kapitola skvělá, jsem ráda alespoň za 'okrajovou' Klaroline. :D

5 Ell (Adminka) Ell (Adminka) | Web | 21. srpna 2012 v 23:53 | Reagovat

Klaroline si v dalších dílech ještě užiješ :) Brzy bude speciální kapitola pravděpodobně z pohledu Klause, která bude skoro celá "Klaroline" :D jinak díky, jsem ráda že někdo podlehl i té zlejší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.