5. Kapitola

2. srpna 2012 v 13:32 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Ivy*
Bezradně jsem pokoušela dát dohromady svou novou koupelnu která po zásahu Fay vypadala jako po výbuchu bomby, když v tom zazvonil telefon. Lekla jsem se. Na vymoženosti 21. století jsem si ještě nestihla zvyknout.
"Haló?"


"Čau.. Tady Stefan.." Na vteřinu zaváhal. "Mohla by jsi dneska přijít ke mně? Budeme tu všichni a chtěli bychom probrat tu záležitost s Klausem."
Lehce jsem se pousmála. "Za chvíli jsem tam." Na mobilu jsem zmáčkla červené tlačítko a hovor ukončila.Až teď mi došlo, že jsem se zapomněla zeptat kde to vlastně bydlí. A prý tam budou všichni. Jasně, díky za konkrétnost. Určitou představu ale mám, Katherine mi popsala skoro všechny s kterými bych mohla mít co dočinění. Rozhodila jsem se upravit a hned vyrazit.
Můj byt je v centru, takže bylo snadné narazit na člověka, který ví kde je dům bratrů Salvatorů. Bylo to poměrně daleko, ale já tam byla za pár minut. Rozhodla jsem se být slušná a na místo efektivního vpadnutí jsem jen zazvonila.Otevřel mi muž s oslnivým úsměvem.
"Vítej v našem doupěti. Damon." Podal mi ruku.Ani jsem se ho nedotkla, obešla ho a pokračovala do domu.Zaslechla jsem jen jeho tiché zasyčení.Vešla jsem do obří místnosti, která zjevně má být obývák. Trochu mi to tu připomnělo můj bývalý domov.
Sedělo tady už asi 5 lidí. Damon popadl skleničku s jakousi tekutinou, hádám že to byl nějaký alkohol a natáhl se na gauč. Já dál stála. Stefan si stoupl vedle mě a ujal se představování, přesto že jsem znala všechny, kromě jednoho kluka.
Byla tu Elena Gilbert, která vážně vypadalo jako Katherine. Pokud opomineme ty perfektně rovné vlasy. Vedle Eleny seděla čarodějka Bonnie Bennett. Pak tu byla ta blondýnka, Caroline Forbes - Upíří Barbie, vedle níž seděl ten kluk kterého neznám. Byl mi představen jako Tyler Lockwood. Mysl mi pracovala na plné obrátky, když jsem se snažila rozpomenout, jestli o něm něco nevím. Ale nevzpomněla jsem si, tak jsem to nechala plavat, dozvím se to později. Kývla jsem jim na pozdrav. Všichni se zkoušeli tvářit mile, ale nemohli skrýt své zvědavé a poněkud nedůvěřivé pohledy, kterými si mě měřili.
"A tohle je.."
"Ivy" přerušila jsem ho, "Ivy Mikaelson"
Nevěděla jsem jestli je a bude dobrý tah, říct jim o mé pestré rodinné historii, ale nějak si jejich důvěru získat musím. Snad toho potom nebudu litovat. Hned jak jsem to dořekla, začali na mě nevěřícně zírat. Damon začínal vypadat nebezpečně a tak jsem pokračovala.
"A Klaus je můj.. otec." Koukali na mne s pootevřenými ústy a vyvalenýma očima.
"No to si ze mě děláš srandu." Vyhrkl Damon. Rozhodla jsem se ho ignorovat.
"Nemění to ale nic na tom že ho chci mrtvého." Teď se koukali po sobě, zjevně zvažovali zda mi mohou věřit.
"Tohle nám budeš muset ještě vysvětlit.." začala Caroline ale přerušil ji zvuk domovního zvonku. Stefan se podíval na Damona, který se chystal jít otevřít.
"Vždycky jsme byli populární.." řekl.
"Čekáte někoho?" zeptala se Elena Stefana.Sotva se Damon stačil zvednout, nezvaný host se už opíral o stůl.
Fay. Naštvaně jsem si skousla ret. Vesmír má zvrácený smysl pro humor.
"Musím uznat, že na nečekané příchody máš opravdu talent." Pověděla jsem jí tvrdým, nepříjemným tónem.
"Díky, pochvaly od tebe si vždycky vážím." Mrkla na mě. "Není od Vás ale moc pěkné, že jste mi ani nedali vědět o vašem tajném sezení." Mluvila sladkým hlasem, ale zjevně jenom já jsem věděla, že sladký není ani zdaleka.
"A to přitom máme stejný cíl."

Předchozí kapitola ...................................... Následující kapitola

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Ally Ally | E-mail | 2. srpna 2012 v 17:03 | Reagovat

Moc pěkný

2 Mishick Mishick | Web | 3. srpna 2012 v 11:44 | Reagovat

Přečetla sem si všecky díly zatím co sou tu, a je to zajímavý .. Akorát .. ony sou Fay a Ivy sestry dvojčata? nebo jen ségry jakože.. :D .. jsou dvojčata, že? :*:/

3 Niks (Adminka) Niks (Adminka) | Web | 3. srpna 2012 v 11:46 | Reagovat

Jo, jsou dvojčata ;) A děkujeme :)

4 Lady D Lady D | Web | 3. srpna 2012 v 17:03 | Reagovat

začíná se mi to líbit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.