6.kapitola

3. srpna 2012 v 11:59 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*

Se spokojeným výrazem na tváři jsem se rozhlédla po všech, co tu byli. Nesympatická čarodějka s protivným výrazem, nějaká blonďatá upírka, dvojnice, docela sexy vlkodlak, Stefan a..no do h*jzlu.


Když jsem na něj narazila pohledem civěl na mě s takovým tím tupým pohledem a s pozvedlým obočím. Hodila jsem po něm ironický úsměv, a on ho ještě víc ironicky opětoval.Takže to je ten druhý.
Ivy se jako vždy snažila uklidnit situaci. Jako by to ta situace potřebovala!
"Omlouvám se.To je moje sestra.." Damon jí skočil do řeči.
"Fay." Znovu jsem se na něj usmála. A znovu ironicky. Neplánovala jsem, že ho ještě uvidím. I když Mystic Falls je malé město. Začala jsem s představováním.
"Fay Mikaelson." Usmála jsem se. Všichni byli zticha. Nikdo mi úsměv neopětoval. Přesně jak jsem čekala. Lidi mají rádi vždycky jenom tu hodnější sestru. Hodila jsem zkřivený výraz po Ivy.Nečekala jsem, že mě někdo pobídne, a posadila se na volnou pohovku. Bylo to opravdu smutné. Kecám.
To trapné ticho po chvilce přerušil Stefan.
"Takže..pro začátek bychom byli rádi, kdybyste nám vysvětlili proč tu jste a kdo vlastně jste." Kývnul směrem k nám. Ivy začala. Řekla jim o tom, jak nás Klaus na sto let uložil ke spánku jen proto, že z nás má strach, a že se nám moc mateřské lásky nedostalo. Taky jim pověděla, že jí probudila a zavedla do města Katherine a řekla jí, ať je vyhledá a pomůže jim. Pak do toho skončil Damon.
"A tohle," ukázal na mě "je záhadná malá mrcha která si soudě podle včerejšího večera ráda hraje." odseknul. Ta blondýna, Caroline, zareagovala.
"Vy dva se znáte?" pousmála jsem se.
"Ne.Jediné, co vím je, že je to upíří ochlasta který s oblibou nabaluje každou dobře vypadající (nad tím jsem se musela egoisticky pousmát) holku která se objeví u baru. A ještě k tomu dost špatně. Bůh žehnej nátlaku." K mému údivu Caroline vražedně přitakala.
"To mi zní povědomě." Zavrčela.
"Vlastně jsem tu za stejným účelem jako má sestra. A být vámi, ještě jednou bych zvážila jestli budeme kamarádi, protože..já a Ivy máme asi tak desetkrát větší sílu než vy všichni dohromady." Sjela jsem pohledem po každém z nich.
"Jak je to možné?" zeptal se Stefan.
"Oh..Ivy se nestihla zmínit? Jsme hybridi, samozřejmě jsme tak trochu na volné noze, protože to máme poděděné. Jsme přibližně stejně staré jako původní rodina a jako potomci jednoho z nich do jejich původní rodiny patříme.A ještě k tomu jsme čarodějky. Z pokrevní linie Bennetů." Podívala jsem se na tu čarodějku. Měla na tváři nečitelný výraz. Stejně protivný jako ze začátku, ale bylo vidět, že jí to rozhodilo.Ti ostatní byli taky zaskočení. Asi si mysleli, že budeme posila do jejich malého klubu, a ne že převezmeme vedení.
"Takže..jak to chcete udělat?" Damon přesunul pozornost od sklenky čehosi k nám. "Úplněk, kouzla, a..naše krev. Nic dalšího nevíme.Po způsobu jak ho zničit pátráme už dlouho. Ten rituál je stovky let starý a není moc lidí, kteří si ho pamatují." Řekla Ivy. Stefan přikývl. Obrátil se na Bonnie.
"Mohla by si o tom něco zjistit?" přikývla a odešla. Vypadalo to, že je ráda že může odejít. Když jsem usoudila, že už tu o mě nikdo nestojí, šla jsem směrem ke dveřím.
"Ráda jsem vás poznala." Usmála jsem se. "Nebo taky ne." Pozvedla jsem obočí a přidala do kroku.
Když už jsem byla skoro u východu najednou přede mnou stál Damon.
"Ty?" Znechucené jsem zavrčela. Nahodil ten typický rádoby oslnivý úsměv.
"Ano, já. Ten, kterého si nechala polomrtvého před dveřmi Grillu." Zamračil se.
"A ani ses neobtěžovala se se svým novým kamarádem rozloučit." Opřel se o dveře. Povzdechla jsem.
"Nejsme kamarádi, zlato." Pohodila jsem svými rudými vlasy a pokračovala směrem ke dveřím. Neuhýbal.
"Řekl bych že všichni jsou tu spíš Team Ivy, takže..máš vlastně štěstí že je tu někdo, kdo se obtěžuje se s tebou bavit." Mrknul na mě. "Víš upřímně, taky jsem byl v tvojí pozici. A možná pořád jsem. Až na to že jsi tak stokrát silnější než já, což je politováníhodné, ano." Zabručel. "Přesně tak, Damone." Usmála jsem se a vykopla ho i s dveřmi ven a pokračovala v cestě.

Předchozí kapitola .............................. Následující kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Lady D Lady D | Web | 3. srpna 2012 v 17:09 | Reagovat

:D ta Fay ... tak to je aspoň upírka .. fakt se mi líbí :)

2 Ally Ally | E-mail | 3. srpna 2012 v 18:45 | Reagovat

Fej odolává Damonovi sem v šoku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.