9. Kapitola

6. srpna 2012 v 22:11 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Ivy*
Zase jsem trčela v Grillu. Tentokrát to bylo kvůli pracovním záležitostem.


Klaus už ví že jsme v Mystic Falls, jak mi včera sdělila Becca. Ne, že by to někoho překvapilo. Touhle dobou už hledá nějaký efektivní způsob jak se nás zase zbavit a hodit do rakví. Proto by jsme měli dělat to samé - vymyslet geniální, bezchybný plán. Což není zrovna jednoduché. Jediné co máme je kůl z bílého dubu. Jenže Klaus bohužel není dostatečně blbý na to, aby se nechal jednoduše zapíchnout. I když to nerada přiznávám, je chytrý.
Se Stefanem, Elenou, opět "úžasně" příjemnou Bonnie, Caroline a.. ano, světe div se, s Fay jsme probírali strategii. Fay sice měla pořád své egoistické proslovy ale.. přesto vypadala že je tu dobrovolně. Je od ní inteligentní že se připojila k nám, kdyby šla proti Klausovi sama, s určitou pravděpodobností by to pro ni nedopadlo dobře.. ani pro jednu z nás. Přestože jsem jí každou chvíli vraždila pohledy, zdálo se jí ostatní berou. Vypadala mile. Teda, snažila se. Oproti Bonnie, která sice chce zabít Klause, ale že by nějak pomáhala, to se říct nedá. Upřímně mě nenávidí, vidím to na ní. Fay je na tom u ní stejně. Přísahám, že až jí nebudu potřebovat, něco hezkého jí udělám. Hezkého jak pro koho.
A Damon.. Damon něco věděl. Měl narážky a pořád házel nějaký vědoucný a ironický pohledy na mě nebo na Fay. Samozřejmě to mohla být nějaká náhoda ale spíš něco zjistil. Můj největší problém je ten, že když zjistí že jdu po Eleně, bude jí chránit. To bude asi každý, ale pokud se to nedozvědí, nebudou to čekat. Jinak mě to bude stát mnohem víc práce.
"Největší problém bude s kouzlem." Začala jsem. "Tak nějak ještě nevíme jeho znění, co si žádá a tak podobně. Takže to znamená že by se potom mohl někdo kdo má zdroje kouknout." Zvlášť jsem si dala záležet na slově "někdo" při kterém jsem se důležitě podívala na Bonnie. Fay se na ní koukala tak, že by to Bonnie vyhledat měla. Náhle jsem k Fay pocítila sympatie, které ale zmizely stejně rychle jako přišly. Ostatní koukali prostě prosebně.
"Já.. mrknu se potom v knize." Odpověděla mi.
Potom se slova ujala Fay. Všichni jí naslouchali a já při každé její úžasně vtipné poznámce pěnila.
Uběhlo pár desítek minut, možná spíš dokonce hodin a my byli pořád na začátku. Bonnie už zmizela, vymluvila se na hledání toho záhadného kouzla. Usoudili jsme že plán se bude odvíjet od kouzla, které doufám najdeme. Spoléhali jsme se na něj a přitom není vlastně vůbec jasné, jestli budeme vědět jak na něj. Dál jsme jen tak tlachali, většinou o mě a Fay, pořád chtěli vědět víc. Chápu je. Taky by mě zajímalo, kdyby si do města nakráčely dvě teenagerky, které jsou dcery jejich největšího nepřítele a ujmuly se vedení. Vlastně mají štěstí že jsme tady, protože Klaus už je nějakou dobu otravuje, ale že by nějak zásadně pokročili se říci nedá.
Docela jsem si rozuměla s Caroline, přestože vypadá jako blbá blondýna a občas se tak i chová. Konečně jsem se dozvěděla, co je Tyler. Hybrid, což mi mělo být jasné už na začátku. Škoda že umře, ale bude se muset obětovat pro dobro týmu. Ať chce, nebo ne, to, že stále žije je jenom známka toho že jsme zatím nevyhráli.
Rozloučili jsme se až k ránu, každý jsme si šli vlastní cestou, kterou mi znepříjemnil nezvaný host. Jaké to překvapení.
"Ahoj, Kole." Řekla jsem jako první, sladkým sarkastickým hlasem. Stála jsem v potemnělé uličce, on byl za mnou a zjevně čekal že mě překvapí. "Promiň, ale tvůj moment překvapení se ti moc nepovedl." Otočila jsem se k němu a čekala jsem jeho arogantní úsměv, kterým se smějí snad všichni z rodiny. Arogance se zjevně dědí. Ale on tam stál s naprosto vážným výrazem, z očí mu šlehaly blesky. Páni, možná bych se ho i lekla. Dneska ty účty snad i vyřešíme.
"Poradím si i bez něj." Odsekl a vrhl se na mě. V ruce držel dýku a chtěl mi jí vrazit do srdce. Tentokrát vážně zuřil a opravdu mě chtěl hned zabít. Ne, že bych se divila, asi jsem jí vážně neměla zabíjet, když jí tolik miloval, pokud je toho tedy schopný. Ale nebyla to moje vina, koledovala si o to!
Strčil do mě tak, že jsem odletěla tak3 metrya tvrdě narazila do cihlové zdi. Rychle jsem se oklepala, došla jsem k němu, popadla ho pod krkem a přitiskla ke zdi. Drtila jsem ho a on mi na oplátku drtil zápěstí, jak se snažil abych ho pustila. Nějak se mu podařilo se vykroutit a začali jsme opravdu bojovat. Každou chvíli někdo letěl ke zdi, někdo byl na zemi, ale já zatím vyhrávala.
Když mi ale uštědřil takovou ránu že jsem zase letěla někam ke zdi, objevila se tady posila. Skoro jsem je ani nepostřehla jak byli rychlí. Popadli Kola, přimáčkli ho zase ke zdi a každý ho držel za jednu paži. Stefan a Damon. Někde jsem postřehla i blonďatou Carolaininu hřívu. Kol se začínal osvobozovat, byl opravu hodně silný. Na nic jsem nečekala, popadla dýku kterou upustil na zem a doběhla k nim. Trochu lítostivě jsem se koukla na Kola.
"Promiň, ale je to kdo z koho. Já nebo ty. A teď to seš ty." Oznámila jsem mu a bodla dýku plnou silou do jeho srdce. Koukala jsem na něj jak z něj odchází "život", zesinal, naposledy se na mě kouknul a potom mu hlava klesla.Na chvilku mi ho bylo opravdu i líto, ale chtěl mě zabít. Pustili jsme ho, jeho tělo padlo bezvládně k zemi.
A potom někdo zařval.

Předchozí kapitola ....................................... Následující kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Christen Christen | Web | 7. srpna 2012 v 15:10 | Reagovat

Ale prosimtě já už si dávno na komentáře typu které vyznívají jako reklama zvykla takže mi to už ani nevadí...
Jinak určitě si tady něco přečtu jsem velký čtenář...xD Asi moje prokletí...xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.