22. kapitola

2. září 2012 v 22:08 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*
První, co jsem spatřila, byli jeho úžasně modré oči. Měl obličej blízko toho mého.


"Neříkej mi, že jsem tu byla celou noc." Kouzelně se usmál a kývl.
"Usnula jsi. Možná, že kdyby si byla svolná k něčemu víc než jen k povídání, tak by ses tak nenudila." Rýpl si. Šibalsky se usmál a já to opětovala.
"Ráda konverzuju. A navíc, nejsi můj typ, zlato." Popíchla jsem ho.
"Chceš tím říct, že ráda konverzuješ s flaškou Jacka D. a přitom házíš provokativní pohledy. Mimo to, ten způsob, jakým si kontroluješ jestli je tvůj výstřih dostačující, je fakt roztomilý." Mrknul na mě. Odfrkla jsem a otočila jsem se na druhou stranu. Měla jsem teď plný výhled na dveře, ve kterých stál Stefan a shlížel na nás hodně soudícně. Ale usmíval se přitom. Až teď jsem si všimla, že tu ležím jen ve spodním prádle a Damon taktéž. Bůhví jestli vůbec to.
"Má opravdu teplé peřiny." vysvětlila jsem a Stefan jen posměšně kývl.
"Opravdu, bráško..chceš si to taky zkusit?" Polovičatě se zasmál.
"Myslím, že se bez toho obejdu. Příjde mi to lehce incestní.." Usmál se na nás. "A pedofilní." dodal ještě. Hodila jsem na sebe zbytek svého oblečení. Bože, tohle vážně vypadalo divně. Doufám že si to Stefan nepřebral jinak, než to je. Seběhla jsem po schodech dolů a zarazila jsem se. V křesle seděl nějaký muž. Chystala jsem se zařvat na Damona, ale vteřinu předtím, než jsem otevřela ústa promluvil.
"To bych radši nedělal, Fay. Pokud chceš, aby to přežil." Tvářil se vážně a v jeho kameném pohledném obličeji nebyla znát ani kapička citu. Ty rysy mi byli povědomé, ale..Nevím. Napadla mě jediná otázka.
"Takže to jsi byl ty. Předpokládám, že mi neřekneš, proč se to pořád nehojí." prskla jsem na něj podrážděně a ukázala na bodnou ránu na stehně. Hypnotizoval mě pohledem. Bylo to docela děsivé.
"Takže o co ti jde? Doufám, že nejsi tak naivní že si myslíš, že mě dokážeš porazit." Pousmála jsem se.
"Jediná naivní osoba v této místnosti jsi ty." Odpověděl klidně. Nechápala jsem, o co mu jde. "A být tebou, tak na ten kolík, která máš schovaný v bundě, ani nemyslím. Nejsem upír." Šeptl, zvedl se a elegantně odešel. Chystala jsem se na něj zaútočit zezadu, ale on jen mávl rukou a já trčela v troskách čehosi, co ještě předchvíli oddělovalo jídelnu a obývák.
Damon a Stefan mi přišli na pomoc, ale už trochu pozdě.
"Co se tu stalo?" Zeptal se Damon s vyděšeným výrazem.
"Co myslíš? Napadlo mě, že je ta jídelna malá." Řekla jsem ironicky. "Někdo mě napadl ty osle!" Křikla jsem na něj a snažila se dostat se ze sutin. Stefan mi pomohl.
"Máš ponětí o tom, kdo to je a co tu chce?" Ptal se Stefan, opět jeho typickým zamračeným výrazem. Zakroutila jsem hlavou a sykla bolestí.
"Jen vím, že je na něm něco divného. Není to upír, na vlkodlaka taky nevypadá..a zdál se, jako kdyby věděl všechno. Jako by byl krok přede mnou. " Vysvětlila jsem otráveně, zvedla se a vypadla pryč. Přišla mi smska od Klause. Mám se s ním sejít v jeho domě. Třeba něco ví o tom komsi. Zamířila jsem k němu.
Klepat není zrovna mou oblíbenou aktivitou, takže jsem jako obvykle vtrhla dovnitř. To, co jsem viděla mě překvapilo. Klaus se rozvaloval v křesle a v tom druhým seděla Elena. Otočila se na mě a hned jak mě spatřila, tak odkráčela do jiné místnosti. Udiveně jsem přispěchala k němu a nahodila výraz, který ho měl nabádat k vysvětlení.
"Poskytl jsem Eleně menší azyl. Svěřila se mi, že teď není nikde moc vítaná, a ani nechce být." Dětinsky se usmíval. Nestačila jsem se divit.
"Takže..po tom všem, jsou z vás teď nejlepší kámoši?" Vyhrkla jsem nevěřícně.
"Je s ní teď mnohem větší zábava. A navíc potřebuje nějakého spojence. Salvatorové už jí asi omrzeli a svojí nejlepší kámošku zabila. Chudinka." Odpověděl bezcitně. Vzpoměla jsem si, proč jsem tu a posadila se.
"Ve městě se objevil jistý..muž. Zaútočil na mě a je silnější než já. Nebo není, ale..prostě vyhrává. Nechápu to. Nikdo by neměl být silnější než já." řekla jsem paličatě.
"O tom nic neívm. Ale měli bychom to hodně rychle zjistit. Je to upír?"
"Ne, není. To je na tom to divné."

Předchozí část.......................................... Pokračování

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 leilafrank leilafrank | Web | 3. září 2012 v 11:30 | Reagovat

"jako kdyby byl krok přede mnou" - není to náhodou "A" z PLL ? :-D

Píšeš moc dobře :)

2 Ell (Adminka) Ell (Adminka) | Web | 3. září 2012 v 12:25 | Reagovat

[1]: jsem posedlá PLL, takže je možné, že to neúmyslně cpu i sem :D ale snad ne :D děkuju :)

3 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 3. září 2012 v 12:47 | Reagovat

Dobrý. Zajímalo by mě, co je ten chlápek zač...

4 Kajush Kajush | Web | 3. září 2012 v 13:04 | Reagovat

pěkný moc :)

5 lucianne-reader-diary lucianne-reader-diary | E-mail | Web | 3. září 2012 v 16:53 | Reagovat

Neuvěřitelný, těším se co bude dál. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.