24. kapitola

9. září 2012 v 13:11 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*
Poklidně jsem odpočívala v obýváku a důkladně si prohlížela pytlík AB pozitivní, mé oblíbené. Klaus se vřítil dovnitř. Opravdu lituju mé dveře. Potřetí zdevastovány.


"Má Caroline! Ten hajzl má Caroline!" Křičel. Vypadal, jako by měl každou chvilku vybouchnout. Obličej měl rudý a celý čišel nenávistí. Páni, on tu holku vážně asi žere.
"Uklidni se." Řekla jsem klidným tónem, což ho dorazilo ještě víc.
"Musíš mi pomoct!" Utrápeně se na mě podíval.
"Řekni si Ivy a Salvatorům, ty jsou z ní na větvi. Já jí mám sice z toho dobročiného spolku skoro nejraději, ale nechce se mi plýtvat energií." Polovičatě jsem se usmála a dál se věnovala své AB. Naštvaně na mě koukal s vyčítavým pohledem, jako by čekal, že z toho budu stejně hotová jako on. Otráveně jsem pozvedla obočí.
"Tak co mám dělat?" Oddechl si.
"Já..já nevím." Byl úplně vystrašený. "Ten chlap je nebezpečný, to už všichni víme. Chtělo by to zjistit, jak to dělá. A kde se schovává." Mluvil úplně vyklepaně. Měla jsem ve tváři výraz nezájmu, ale docela mi to dělalo starosti. Když si vzpomenu, jak se ke mně Caroline chovala. Jak mě vyhodila od Salvatorů a to všechno. Chtěla jsem jí v tom nechat. Ale asi začínám dospívat. Po těch staletích už bylo asi na čase.
"Zkusím něco zjistit. Slibuju." Snažila jsem se o uklidňující výraz. Můj slib sice moc neznamená, ale..
Když Klaus odešel, rozhodla jsem se zavolat Benovi. Dlouho jsem ho neviděla. Domluvili jsme si schůzku v Grillu, jako obvykle. Šla jsem se trochu zkulturnit. Osprchovala jsem se a zabalila se do ručníku. Podívala jsem se do zrcadla. Zavrtěla jsem hlavou sama nad sebou a nad vším, co se semnou poslední dobou děje. Mystic Falls na mě má asi špatný vliv. Měla bych zase navštívit Miami. Ikdyž další rapidní úbytek obyvatel už by asi nepřežilo. Možná je dobře že jsem tady. Mé myšlenky mě znovu zavedli k Tylerovi. Vzpomínky, jak jsme tu stáli a smáli se. Zase mě začala chytat emotivní nálada, tak jsem si opláchla obličej vodou. Stáhla jsem si vlasy do culíku a chtěla se jít obléct. Vyjekla jsem, když se o dveřní rám opíral Damon. Jako vždycky. Sjel po mě pohledem, Uvědomila jsem si, že jediné, co jsem měla na sobě, byl docela dost krátký ručník.
"Mohla si zavolat. Přidal bych se." Opět zazářil svým okouzlujícím úsměvem. Ušklíbla jsem se.
"Co potřebuješ..v mé koupelně?" Zeptala jsem se rozčíleně. Vážně by mohl ty nečekané nevhodné návštěvy omezit.
"Možná jsem zjistil, kde se ten náš pan vševědoucí schovává. Pojedeš semnou? Stefan je pořád strašně zničenej z Eleny, začíná mi to lézt na nervy." Zakroutil hlavou a podíval se na mě.
"Ty z toho snad zničenej nejsi?"
"Upřímně? Byl jsem. Ale kdyby chtěla, tak se snaží si udržet lidskost. To, že jí přeměnil hybrid, používá jen jako výmluvu. Elena je pryč. Je to bezcitná mrcha která si užívá toho, jak kolem ní všichni umírají." odsekl. Myslím, že jsem z toho měla radost. Musela jsem se držet, abych se neuculila. Nechápu to. Nemám toho chlapa ráda. Je to vůl. Ale jakýmsi zvráceným způsobem mám takový ten motýlkovitý pocit v žaludku, když je poblíž. Budu citovat Blair Waldorfovou. Musím ty motýlky zabít.
"Uhneš mi? Jdu se převléct." Strčila jsem do něj a zamířila do pokoje. Šel za mnou, tak jsem za sebou zabouchla dveře. Ta vzájemná provokace je vážně zajímavá. Napsala jsem Benovi, že to odložíme na zítřek.
Cesta autem byla záživná. Vyprávěl mi, jak ze začátku Caroline využíval a několikrát jí málem zabil. Docela mě to děsilo. Ale říká se, že Car byla kráva než se stala upírem. Po půl hodině jsme dojeli k..něčemu, co vypadalo jako Draculovo sídlo. Byl to malý tmavý hrádek. Nejistě jsme se vydali ke dveřím. Byli pootevřené. Nakoukli jsme dovnitř a nikdo tam nebyl. Všude byl nechutný kýčovitý starý nábytek a divně to tu páchlo. Uprostřed místnosti byl stojan s velkou knihou.
Zaslechli jsme kroky.

Předchozí část ..........................................Pokračování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 9. září 2012 v 19:57 | Reagovat

Hmn... docela zajímavý. Fakt se těším na další :-D

2 elis elis | E-mail | 10. září 2012 v 17:31 | Reagovat

včera jsem začala číst a poslední 2 kapitolky jsem dočetla ted, co jsem se vrátila za školy :) moc napínavý tak to mám ráda, škoda že už není další...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.