25. Kapitola

11. září 2012 v 19:16 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Ivy*
Páchlo to tu stejně hrozně jako vypadalo.


Krčila jsem nos nad tím zápachem. Smrdělo to tu jako rozkládající se těla. Nebo něco na ten způsob. Bylo to tu jako na nějakém tisíce let starém hradě. Ten magor co nás chce zabít, zjevně nemá moc vytříbený vkus. Stáli jsme se Stefanem v místnosti, která měla být zjevně půda. Hromady věcí naházených na hromadě snad na každém kroku. Pavučiny v rozích a ještě horší puch.
"Koukej na tohle.." ukazoval Stefan na zeď, kde byli vyryty nějaké geometrické tvary a čísla.
"Možná je to matematik." Podotkla jsem. Křečovitě jsme se oba usmáli. Je těžké se tu cítit uvolněně. Nechápu, jak tu může někdo žít. Žije tu vlastně vůbec někdo? Nemožné. Pokud nejste totální magor. Oh, jasně, je to magor.
Bouchli dveře. Nadskočila jsem leknutím a koukla překvapeně na Stefana. Naznačil rukou, že zvuk přichází z dolního patra. Kývla jsem a potichu se začala plížit z půdy. Stefan se vydal za mnou. Ohlédla jsem se za sebe, ale zakopla jsem a shodila pár věcí. Stačilo jsem vše chytnout ale byla jsem si jistá, že pokud to dole má dobrý sluch, uslyší nás. Stefan na mě koukal se svraštěným obočím. Pozvedla jsem ruce v omluvném gestu a pokračovala.
"Fakt ujetý.." zaslechla jsem hlas. Známý hlas. Narovnala jsem se a pohlédla zarmouceně na Stefana, který se tvářil skoro totožně.
"Fay?" optal se, ač to bylo jasné. Kývla jsem.
Seběhla jsem po schodech, následována Stefanem.
Stála tam Fay spolu s Damonem. Když mě uviděla, hlasitě povzdechla. Podobně se tvářil Damon na Stefana.
"Co tady sakra děláte?" vyhrkl Damon.
"Na to samé se můžu zeptat já vás." Odpověděl mu jeho bratr.
"Takže vy dva se vydáte na úžasně dobrodružnou výpravu a nás dva.." poukázala na Fay "z toho klidně vynecháte?" štěkal Damon na Stefana.
"Promiň, ale za poslední léta si neprokázal moc zodpovědnosti.. tak jsem radši vzal Ivy.Tohle není sranda. Nesmíme to pokazit" Sourozenecké chování zjevně není moc v kurzu. Měli mezi sebou něco, jako já s Fay. Obrátila jsem oči v sloup, stejně jako Fay. Skoro jsem z toho dostala záchvat. My spolu v něčem souhlasíme?
"No jo, tak nechte toho bratříčkování a pojďme to tady trochu prohlédnout." Navrhla jsem a všichni se vydali jinou cestou. Vyšla jsem se točit schodiště, které končilo v nějaké malé místnůstce. Nebylo v ní nic vůbec nic. Oproti ostatním místnostem tu bylo světlo a pronikaly sem sluneční paprsky.
"Hej!" zaslechla jsem hlas Damona. Seběhla jsem dolů až někam do přízemí, odkud se linul Damonův hlas. Zjevně jsem tam došla jako poslední. Všichni už stáli přede mnou. Vypadalo to tu jako ve vězení. Bylo tu strašně vlhko, zima a tma. Stěny vypadali mokře, bez omítky. Nikdo se tu s tím zrovna nepatlal. Bylo tu tak pět kobek. Všechny byly odděleny mřížemi. Zaslechla jsem pištění myší, krys nebo čeho. Uniklo mi pár nadávek.
"Nic víc magorskýho jsem teda neviděla.." promluvila potichu Fay. Naráz jsme se rozešli abychom se podívali do cel.
U poslední jsme se zastavili. V rohu jsme zahlédli blonďatou hřívu. Vytřeštila jsem oči.
"Caroline?" vyhrkla jsem. Ležela tam skroucená do klubíčka a nevydávala žádný zvuk. Pod ní byla jenom sláma. Tohle je vážně dost divný.
"Caroline!" vykřikl Stefan a uchopil mříže, pokoušel se je roztáhnout. Okamžitě ale ruce vztáhl zpět, úplně popálené. Zasyčel bolestí.
"Co to sakra.." promluvila Fay. Caroline vzlykla. Začala se probírat a pokoušela si sednout. Neúspěšně. Byla úplně zničená. Na obličeji měla nějaké krvavé šrámy a vypadala vyhladověle. Podívala se na nás ale..
Ne na nás.
"Za.."
"Váma?" přerušil jí pro mě neznámý hlas. Ale.. trochu známý přece jen byl. Nedovedla jsem si ale vybavit odkud. Střelila jsem pohledem po každém z přítomných. Připravila jsem se na boj, každý sval v těle jsem měla napnutý a smysly vyostřené.
Pomalu jsem se otočila.

Předchozí část.......................................... Pokračování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Ametten Ametten | Web | 11. září 2012 v 19:32 | Reagovat

Krásná kapitola .. Těším se na další :D ♥ Já radši HP, ale tohle mě dostalo :D

2 Niks Niks | Web | 11. září 2012 v 19:40 | Reagovat

[1]: Moc děkujeme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.