26. kapitola

12. září 2012 v 22:06 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*

Otočila jsem se jako poslední z nich. Atmosféra se tu dala krájet. Jediné zvuky byli Carolininy vzlyky a pobízení k útěku.


"Asi se nemusím ptát, co vás sem přivedlo, že?" Kamenně se pousmál.
"Krysy a ten odpornej smrad." Řekl Damon ironicky. S výrazem toho cvoka to ani nehlo.
"Co vlastně chceš? K čemu to divadlo?" Zeptala se Ivy. Upřeně se na ní podíval.
"Chci pomstu." Promluvil chladným tónem.
"Jde ti o Klause." Došlo mi to. Proč jinak by tu byla Caroline zavřená? Mimo to, statisíce bytostí se snaží Klausovi pomstít. Nikdo na to ale nikdy nebyl dostatečně mocný. Tenhle zvrhlý týpek asi ano. Všechny oči se na mě upřely. Salvatorovi nechápavě civěli.
"Bože myslíte vůbec? Proč myslíte že tu drží bloncku?" Štěkla jsem na ně.
"Když tak nad tím přemýšlím..pět lidí je lepší motivace než jeden." Prohlížel si nás. Bez přemýšlení jsem ho přimáčkla ke zdi a držela ho, jak jen to šlo.
"Vypadněte!" Zařvala jsem na ně. Ivy bez váhání zmizela, Stefan hned po ní a Damon tam idiotsky stál.
"Bez tebe ne."
"Přestaň si hrát na hrdinu ty idiote!" křikla jsem na něj. Zmizel.

Probudila mě šílená bolest. Posadila jsem se a pokusila se vstát. Nešlo to. Moje nohy byli uplně ochromené. Doplazila jsem se ke mřížím a snažila se dostat ven.
"K ničemu to není. Zkouším to už několik hodin." Ozvalo se z kouta. Ohlédla jsem se. V koutě jsem zahlédla blonďatou hřívu. Carolina seděla v rohu s opřenou hlavou o zeď a nepřítomným umučeným výrazem. Doplazila jsem se k ní a s vynaložením velkého úsilí se posadila vedle ní.
"Co se to tu sakra děje?" Snažila jsem se o zvýšený naštvaný tón, ale ani na to jsem neměla sílu.
"Je to nějakej woodoo magor. Asi čaroděj, ale..asi se vyzná." Ukázala na svoje nehojící se rány, které měla po celých končetinách. Měla jsem podobné, ale k tomu ještě bodnou ránu na břiše. Věděl, že nás to nezabije. Chtěl, abychom trpěli.
"Už asi chápu, jak se mu pokaždé podaří nás dostat. Proč je vždycky krok před námi. Setkala jsem se už s takovými, jako on. Umí předpovídat, co se stane. " Caroline jen beznadějně povzdechla.
"Už se odsud nedostaneme, viď?" Šeptla. Podívala jsem se na ní.
"Takhle nemluv, Caroline. Tam venku je dost lidí, kteří nedovolí, abys tu zemřela." Snažila jsem se jí uklidnit. Moc se mi to nepovedlo. Začala brečet.
"Měla jsem ho radši nenávidět." řekla a prohrábla si vlasy. Bylo vidět, že jí každý pohyb bolí. A asi za to dává vinu Klausovi, pochopitelně. Je to jeho vina.
"Klaus je strašně komplikovaný. Když má vztek, tak je schopný povraždit všechny, na kterých mu záleží. Když má strach, je schopný udělat ty nejzbabělejší věci, bez ohledu na to, komu ublíží. Klaus nemá ve zvyku se na někoho vázat, nebo někomu věřit. Ale tebe miluje, Caroline. A to je pro něj mnohem silnější než vztek nebo strach. On příjde." Sebrala jsem všechny své síly a usmála se na ní. Zhluboka se nadechla
"Ale já..Bojím se k němu něco cítit, Fay." otřela si slzy.
"Já vím. Ale měla bys to zkusit. Ač to nerada přiznávám, jsem jeho dcera a jsem mu dost podobná. A můžu ti říct, že když Mikaelsonovým na někom záleží, neberou to na lehkou váhu."
"Záleželo ti na Tylerovi?" Promluvila tiše.
"Mnohem víc, než jsem si myslela. Ikdyž jsme byli jen přátelé."
"Jen přátelé? Nemyslím si, že jste byli jen přátelé."
"Nikdy jsme spolu vlastně nechodili. Byli jsme jen dobří přátelé a trochu jsme to hráli." Přiznala jsem. Byla první člověk, kterému jsem o tom řekla.
"Protože si zamilovaná do Damona?" Tohle mě vyděsilo. Nikdy to nikdo neřekl nahlas. Nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlela. Od samého začátku mě to k němu táhlo, a pokaždé, když ho vidím, je to takový ten pocit, když se vám rozbuší srdce. Až na to, že mě už nebije. Ale jestli ho miluju?
"To já nevím. Nikdy jsem nebyla zamilovaná. Neznám ten pocit." Odpověděla jsem. Náš malý rozhovor přerušili kroky. Caroline mě křečovitě chytila za ruku a ani nedutala. Jsem ráda, že všechno, co mi ten chlap provedl, jsem zaspala.
"Čas si popovídat." Pousmál se na mě a mávl rukou. V mřížích se objevili "dveře". Vešel dovnitř a vytáhl mě ven.
Měla jsem strach.

Předchozí část.......................................... Pokračování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi Team Ivy x Team Fay ?

Team Ivy!
Team Fay!

Komentáře

1 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 13. září 2012 v 17:32 | Reagovat

Super! Takže Fay a Damon jo? :-D To bude velmi, ale vážně velmi zajímavé... :-D  :-D

2 adminkakrikusik adminkakrikusik | E-mail | Web | 14. září 2012 v 14:21 | Reagovat

Pěkný článek, to je základ a ten tvůj je moc pěkný. Samozdřejmě smekám i před dessignem ;-) Přeji ještě spoustu povedených článků :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.