35. Kapitola

21. října 2012 v 19:09 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
* Z pohledu Ivy *
Našla jsem jí přesně tak, jak jsem čekala. Válela se na gauči s flaškou Jacka Danielse v ruce. Každý má holt svůj vlastní způsob s tím, jak se vyrovnat se stresem. Fay většinou někoho vysaje a naleje do sebe skoro toxické množství alkoholu.


"Můžu hádat? Damon."
"Bingo." Odpověděla téměř normálním hlasem, takže jsem usoudila, že je ještě střízlivá.
"Proč se na něj prostě nevykašleš?" Zeptala jsem se naprosto zbytečně. Koukla na mě nechápavým výrazem, kterým dávala značně najevo to, jak hloupá si myslí, že jsem.
"Je to Damon." Zakroutila hlavou.
"No právě." Na chvíli jsem se odmlčela. "Potřebuješ vypadnout. Vstávej a trochu se proboha uprav."
"A to bych měla dělat proč?" Lokla si z flašky.
"Protože jdeme do Grillu. S Benem. Je tam nějaký koncert, nebo co. To je jedno, prostě pojď. Pořád je lepší se opíjet s někým, někde, kde je aspoň nějaký náznak zábavy než.. tohle." Ukázala jsem na flašku a na ní.
"Tak fajn."
"Páni. Myslela jsem, že tě budu muset přemlouvat." Vyskočila ze svého bílého, luxusního gauče a zapadla do koupelny. Sedla jsem si a čekala, smířená s tím, že než ohodnotí svůj vzhled jako dostačující, zestárnu tady. Zapla jsem její plazmovou televizi a koukala na nějaký ujetý pořad, který měl být zábavný.
Uděhla půl hodina a Fay už překvapivě vylezla z koupelny. Svoje červené vlasy měla tentokrát navlněné do perfektních loken. Za pár minut už jsme byly na cestě.
Vešly jsme do baru, kde už byla zábava v plném proudu. Fay se začala usmívat, což jsem brala jako dobrý začátek. Nechápu, od kdy jsme takové kamarádky. Je to až divné. Jako bych na to nebyla zvyklá. Vlastně nejsem.
Kapela hrála poměrně uspokojivě, všemu dodávalo ten správný taneční šmrnc diskokoule zavěšená na stropě. Obdivovala jsem, jak normální hospodu dokážou pozměnit na něco takového. Fay zamířila ke stolu v rohu, kde - jak jsem o pár vteřin déle zjistila - seděl Ben, který se zářivě usmíval. Usedly jsme tedy k němu a všichni tři jsme začali diskutovat o všem možném. Konverzace se posunula ke starým dobrým časům kamarádství Fay a Bena. Horlivě probírali své zážitky a já se pomalu začínala nudit. Poklépavala jsem prstama o desku stolu.
"Tak jo. Čas na panáka." Řekla jsem a odešla k baru a nechala je tam radši samotné. Jak jsem spozorovala, Matt měl asi noční směnu, takže trčel za barem a obsluhoval bavící se lidi. Bylo mi ho líto.
"Opravdu se nechceš přidat?" Zeptala jsem se ho už po několikáté. "Je to větší zábava, než to vypadá." Snažila jsem se ho přemluvit.
"Promiň, Ivy. Jsem v pracovní době." Zatvářil se zklamaně, ačkoli jsem na něm viděla, že svůj čas by radši trávil s někým úplně jiným, než se třemi upíry. Pokrčila jsem tedy rameny, natáhla se přes bar a vlepila mu pusu. Potom jsem popadla objednané panáky a vydala se zpátky.
Když jsem se vrtátila, Ben na mě koukal s pobaveným výrazem a pozvdenutým obočím. Sakra, tohle jsem si vždycky přála umět.
"Takže člověk, jo?" Zeptal se na nejvýš škádlivě. Z nějakého neznámého důvodu mi to bylo opravdu nepříjmené. Zdržela jsem se tedy odpovědi a postavila před něj panáka. Všichni jsme si ťukli a hodili to do sebe. Ta vodka byla tak silná, že se mi až zkřivil obličej.
Počet panáků na kontě přibýval a přibýval a nám už tančící lidé nepřipadali tolik směšní. S Fay jsme se zvedli a přidali se k té tancující mase lidí. Skákali jsme a kroutili se do rytmu. Jestli by tohle uviděl nějaký můj nepřítel, vešekerý respekt by šel do háje.
Po chvíli ani Ben neodal a přidal se k nám. Nikdy nevypadal tak vtipně. Smála jsem a stále se snažila tancovat do rytmu, to šlo ale čím dál tím hůře.
Lidí ubývalo ale kapela stále hrála. Uprostřed písničky se na parketu objevil Klaus. Nemyslela jsem, že můj táta rád paří. Ne, že bych to do něj neřekla. Vypadá vyloženě jako taneční disko typ.
"Jsem rád, že se bavíte." Usmál se sarkasticky a zadíval se na mě a Fay. "Velmi se omlouvám, ale bohužel se vyskytly důležitější věci na práci než opíjení se. Takže pokud by jste byly tak hodné, a následovaly mě někam kde je trochu větší.. " Někdo do něj vrazil. Chytl toho dotyčného pod krkem a zvedl ho do výšky. "..soukromí." Dopověděl, pustil toho nešťastníka a vydal se někam, co vypadalo jako zadní vchod.

Předchozí část

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 21. října 2012 v 20:53 | Reagovat

I já děkuji za tip :-)
Jinak je to moc pěkně napsáno,jdu si přečíst další kapitoly :-)

2 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 23. října 2012 v 14:51 | Reagovat

Té akce je tam nějak moc... ;-)

3 petunnys-photos petunnys-photos | 23. října 2012 v 19:13 | Reagovat
4 Zuzana Špásová Zuzana Špásová | Web | 25. října 2012 v 15:39 | Reagovat

Právě se koná soutěž o diplom na http://vtipyasranda.blog.cz/ tak se zůčastněte. 8-)

5 Lucianne Gray Lucianne Gray | E-mail | Web | 27. října 2012 v 18:02 | Reagovat

Je to skvělý! Jinak bych požádala adminky o prominutí, že jsem tu posledních pár týdnů nebyla, ale mám moc práce. =) Těším se na další kapitolu jako děcko na Vánoce, a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet mezi Fay a Damonem a Klusem a Caroline... Moc, moc zvědavá =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.