38. Kapitola

17. listopadu 2012 v 22:56 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
Z pohledu Fay*
"Nebudu se dívat na to, jak se z tebe stává stejná svině jako je on!" Křičel Stefan. Vedle něj postával Damon a civěl na Caroline jako by ji chtěl zabít.


"Musela si jim to říct?!" Štěkla po Ivy. Nechápala jsem celou tu situaci. Zrovna jsem přišla a když mě zaregistroval Damon, jeho výraz se změnil ve výraz plný..čehosi podobnému zoufalosti a zlosti. Raději jsem se tomu pohledu rychle vyhnula a hodila nechápavý výraz po sestře.
"Včera zabila člověka. Jen proto, že se opovážil na ni zvýšit hlas. A zamkla vlastní matku do její vlastní věznice!" Vysvětlila naštvaně Ivy. Caroline jen rozhořčeně zavrtěla hlavou. Dokonale jsem se uměla vžít do její situace. Jako na koberečku.
"A kvůli tomu tu na ni všichni ječíte jak na pětiletou?" Uchechtla jsem se.
"Díky, díky, díky.." špitla Caroline.
"Fay, Klaus z ní dělá něco, co není. Poslední dobou se chová divně a všechno kromě něj je jí lhostejné. Není to Caroline kterou jsem znával." Vynervovaně se posadil na pohovku. Caroline na něj vytřeštila oči.
"Včera mi trochu ulítly nervy, to ano..ale to sakra ještě nemusí znamenat, že jsem nějaký zmagořený rozparovač!" Vraždila pohledem všechny kromě mě. Taky mi to začínalo připadat podivné. Caroline byla vždycky taková ta která učí lidi sebeovládání a kontrole a teď?
"Podívejte, Klaus neměl moc vážných vztahů. Vlastně měl dva. Vždycky se mu podařilo udělat z té nebožačky krvelačnou bestii, ale když jí došlo, jaký ve skutečnosti je, tak se stáhla a byla zas v klidu. Nikdy jsem ale Klause neviděla takového, jaký je teď. Myslím, že Caroline bude v pořádku. Každému přece občas ulítnou nervy. A řekla bych že zrovna vy tři víte, o čem mluvím." Dokončila jsem sůvj patronský proslov. Caroline se zatvářila vděčně. Ti ostatní ale moc vděční nebyli, spíš naopak.
"Prostě se s ním nebudeš vídat Bloncko. Klidně tě zavřeme pod zámek, než riskovat, že z tebe bude Stefan v sukni." Pronesl Damon. Ivy souhlasně přikývla. Nemohla jsem uvěřit svým očím. Caroline se zasmála a zavrtěla hlavou.
"Tak na to zapomeňte. Tohle je můj život. Stejně svých starostí máte dost." Otočila se k východu a chtěla jít. Postavil se proti ní ale Stefan.
"Caroline prosím. Nemůžu ti dovolit, aby se z tebe stalo monstrum." Řekl prosebně.
"To není tvoje věc." Odsekla s úsměvem ve tváři.
"Je to moje věc. Nemůžu ztratit někoho dalšího. Buď on, nebo my." Jen jsem tiše sledovala tu show a nemohla uvěřit svým očím. Chvilku jsem přemýšlela, že se jí zastanu, ale taky jsem nechtěla, aby z ní byla druhá Elena. Stefan jí dal vážně na výběr.
"V tom případě v tom mám jasno. On mi na výběr nedává. Respektuje to, jaká jsem, jaká chci být a i to, s kým se stýkám. Sbohem." Řekla prudce. Klaus už stál na prahu pokoje a spokojeně se usmíval. Odešli spolu a v místnosti byla napjatá atmosféra. Myslím, že za to mohla z nějvětší části naše poslední konverzace s Damonem. Letmo jsme na sebe pohlédli. Pokrčila jsem rameny a odkráčela. Damon mi byl v patách. Pokračovala jsem v cestě. Nechtěla jsem s ním mluvit.
"Fay..notak počkej. Prosím." Řekl tiše. Se znechuceným výrazem jsem se nadechla a otočila se.
"Co je? Já už ti vážně nemám co říct." To byla nejspíš pravda. Podíval se mi do očí. Ach bože. Jen ne jeho oči!
"Já vím, ale já ano. Fay já vím..vím, že jsem to pěkně zvoral. Ale hned po tom, co jsi odešla, jsem s Elenou všechno ukončil. Došlo mi pár důležitých věcí. Nemohli bychom někam zajít a všechno si vyříkat a.." Zdálo se, že i pan dokonalý je někdy nervózní. Pořád poklepával rukou o své stehno a chvilkami uhýbal pohledem k zemi.
"Máš štěstí, že se zrovna nudím." Dělala jsem lehce nedostupnou, ale sama nevím, jestli jsem to tak myslela. Ty časy, kdy bych ale pro tahle slova zabíjela, jsou možná už pryč. Možná. Vzal mě do garáže a otevřel dveře od svého modrého Camara. Nechápavě jsem se pousmála nad jeho snažením a nasedla. Jeli jsme asi hodinku a v autě jsme klábosili a všech možných kravinách. Bavili jsme se o všem možném, od podstaty vesmíru až po oblíbený alkohol. Poslouchali jsme naše oblíbené písničky a rádoby zpívali. Nestačila jsem se divit, jak dobře nám bylo. Zničehonic jsme sjeli ze silnice a najeli na polní cestu. Začla jsem se bát, že mě jede někam zakopat. Po pár minutách ale zastavil v naprostě pustině. Byl tu jen jeden jediný, velký a starý strom. Bože, jestli začne být romantický asi zdrhnu.
"Čekala jsem spíš nějaký bar nebo něco." Zažertovala jsem. Rozhlédla jsem se kolem a Damon si lehl nedaleko stromu.
"Pojď sem." Díval se na oblohu. Lehnula jsem si hned vedle něj a zvedla hlavu.
"Bože můj, to je..nádhera." Bylo to úžasné. Byli jsme daleko od civilizace a široko daleko nebylo nic než tenhle jediný strom. Hvězdy byli nádherně vidět a zářil měsíc v úplňku. Měla jsem dojem, že jsem zaslechla výt vlka. Vlkodlaka. Zhluboka jsem se nadechla a musela se nad tou nádherou pousmát.
"Chodím sem, když mě v Mystic Falls všichni nervují a nebo když nervuju sám sebe. To se stává asi častěji. Po Alaricově smrti jsem tu strávil nějakou tu hodinu." Oči se mu zaleskly.
"Kdo byl Alaric?" Zeptala jsem se zvědavě.
"Můj..velmi dobrý přítel. Byl to člověk." Viděla jsem na jeho očích, že se jen taktak drží. Stiskla jsem jeho ruku položenou hned vedle té mé. Otočila jsem se k němu.
"To mě mrzí. Opravdu. Já nikdy tak dobrého přítele neměla. Vlastně jednou, a toho jsem vlastní hloupostí ztratila." Šeptla jsem. Měla jsem na mysli Bena, který mě nenáviděl za to, že jsem z něj udělala upíra.
"Něco cítit je dost vyčerpávající. Občas mám hrozné nutkání to navždy vypnout ale.."
"Ale co?" Taky se ke mě otočil a pohlédl mi do očí.
"Ale pak si uvědomím, že můžou přijít i lidé, ke kterým budu cítit i něco..co mě bude dělat šťastným." Polkl. Naklonil se ke mě, pohladil mě po vlasech a políbil mě.
"Ty si to, co mě dělá šťastným." Šeptl.
"Ráda bych, aby to tak bylo. Ráda bych ti řekla, že u mě je to to samé a nejspíš to tak je..ale vím, že vždycky budu ta druhá. Vím, že vždycky budeš milovat Elenu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho byste chtěli vidět v nové povídce?

Klaus 26.4% (19)
Caroline 19.4% (14)
Damon 15.3% (11)
Stefan 5.6% (4)
Kathrine 8.3% (6)
Elena 5.6% (4)
Rebecca 5.6% (4)
Matt 6.9% (5)
Elijah 6.9% (5)

Komentáře

1 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 18. listopadu 2012 v 9:47 | Reagovat

Aha no... Na tohle se asi nic jinýho říct fakt nedá. Vyškrtnout Caroline z příběhu - to bych ještě překousla, ale udělat z Damona romantika??? Vy jste blázni :-D Sice je to myšleno v dobrým, ale i tak jste pořád blázni :-D  :-D

2 Niks Niks | Web | 18. listopadu 2012 v 16:45 | Reagovat

[1]: Car není ani zdaleka vyškrtnuta.. v ději příběhu bude čím dál víc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.