39. Kapitola

22. listopadu 2012 v 18:44 | Niks |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Ivy*
"Je to velice složité kouzlo a budu potřebovat pomoc i z vaší strany. Kdyby nebylo složité, už by jste ho dávno objevily. Vyžaduje spustu koncentrace a síly. Nebude to snadné."


Trčela jsem na další prima schůzce se staříkem Kainem. Jeho přednášky o složitosti kouzla jsme s Fay absolvovaly už asi tři. Jasně, něco na tom bude a zjevně nás chce důlkadně připravit. Aspoň to tak řekl. Hlavní bod jeho přípravy je ale zjevně věta "nebude to jednoduché," protože tou nás zásobuje už pěkně dlouho. Tohle opakuje pořád dokola, ale o znění kouzla, nebo jeho průběhu nám neřekl vůbec nic. Asi nám až tak moc nevěří.
"Teď už ale musím odejít. Mám domuvenou jednu schůzku. Sejdeme se zítra ráno. Větší podrobnosti se dozvíte až na místě." Řekl veledůležitým tónem, zvedl se a rázně odešel. Podívala jsem se na Fay, která už se na mě šklebila.
"Kdybych věděla, že bude pořád kecat o tom samým, nikdy bych do toho nešla." Úpějícně si postěžovala. Přitakala jsem na souhlas. Bylo to nudné. Co se dá dělat, zjevně se musí něco obětovat, pro větší dobro. Příště si vezmu sluchátka.
"Tak já abych taky šla. Mám už s někým taky něco domluveného."
"Dobře, já už mám stejně taky něco domluveného. Jdu si trochu.. pohovořit s Damonem." Usmála se a já na ni pozvedla obočí. Zasmála se a pokrčila rameny. Povytáhla jsme obočí ještě víc.
"Hele, nekoukej se na mě takhle!" Zasmála se a zmizela.
Já se vydala směrem od jakési restaurace, kam nás pozval Kain do středu všeho dění - do Grillu. Rebekah zase jednou přijela do města, takže se s ní mám sejít právě tam.
Když jsem tam dorazila, byla nalepena na baru a dělala očka na barmana. Shodou okolností nebyl barman nikdo jiný, než Matt, který se na ní usmíval. Zastavila jsem se, abych se pokusila rozeznat, zda je ten úsměv falešný nebo ne. Vypadal až moc upřímně. Asi je to trochu divný, ale mě to ani trochu netrápilo. Rebekah se otočila právě včas a vydala se k jednomu stolku, tak jsem ji následovala. Na Matta jsem jen mávla. I mě to případalo trochu.. málo. Něco asi není úplně dobře.
"Konečně, čekám na tebe celou věčnost." Zašklebila se Bekah.
"Promiň. Vyřizuji jednu.. věc. Zajímavou věc."
"Jaká věc může být důležitější než setkání se mnou?" Dotázala se ublíženě.
"Mm, promiň, žádná, samozřejmě." Odpověděla jsem jí ironicky. Zatvářila se ještě ublíženěji. "Budeš zírat, vážně.." Nechala jsem prostor pro dramatickou chvilku ticha, než jsem pokračovala. "Za chvíli už nebudu "spojená" s Fay. Vyhledal nás jeden čaroděj, který strašně stojí o to, naše pouto zničit. Získá z toho sílu."
"Děláš si srandu? Po takové době?" Koukala na mě překvapeně. Kývla jsem hlavou. Po tváři se jí pomalu začal rozlévat úsměv. "To přece znamená, že konečně budeme moct probodnout tu malou červenovlasou mrchu." Řekla arogantně.
"Víš, ta mrcha je moje sestra. A.. ačkoli jsem ještě před pár týdny chtěla to samé co ty, vztahy mezi námi se zlepšili. Nechci jí probodnout a tobě to taky nedovolím." Řekla jsem jí a ona po mě hodila naprosto nechápavý výraz.
"Tohle neříkej ani ze srandy. Už jsi zapomněla co všechno ti udělala?"
"A co všechno jsem jí udělala já. Ve skutečnosti není zas tak špatná. Mohla bys na ní být trochu milejší." Navrhla jsem.
"To by ale nejdřív musela být ona milejší na mě." Mrkla.
"Dobře, tohle je na mrtvým bodě. Můžete se nesnášet ale byla bych ráda kdyby jste se navzájem nezabíjeli, děkuji." Usmála jsem. Stále vypadala trochu otráveně, tak jsem navrhla něco, z čeho by mohla mít větší radost. "Měly bychom radši oslavit tvůj příjezd a tu velkou novinku ohledně pouta, nemyslíš?" Tahle otázka, jí opět rozzářila. Rebekah velmi, velmi ráda slavila.

Tak jo, tahle kapitola byla trochu kratší, ale v blízké době pro Vás máme připravené něco velkého. Další kapitola bude rozdělena na dvě části a stane se něco, co otřese celým dalším dějem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 9:34 | Reagovat

Něco co otřese celým příběhem? To není fér, když takhle lidi napínáte!
Jinak kapitola je úžasná. Nemůžu uvěřit, že už máte pomalu 40 kapitol! Úžasný! Už se nemůžu dočkat další kapitoly :D Doufám, že se na scéně objeví brzo :-D

2 Niks Niks | Web | 24. listopadu 2012 v 15:51 | Reagovat

[1]:Děkujeme :) ..A snad během víkendu když to dopadne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.