40.Kapitola (part II)

29. listopadu 2012 v 15:10 | Ell |  The Vampire Diaries - Never and Forever
*Z pohledu Fay*
Cítila jsem se..jinak. Nehybně jsem ležela na zemi neschopna ovládat své tělo. Všechno bylo tak tlumené a rozmazané. Slyšela jsem hlasy, ale nevěděla jsem, co říkají. Jediné, čemu jsem rozuměla, byli zoufalé výkřiky mého jména. Před očima se míhali známé obličeje. Byl tu Stefan, Caroline, Klaus, Ivy a Damon. Umírám?

Ivy mě držela za ruku a Caroline mě pravděpodobně utěšovala. Ztěžka jsem dýchala. Náhle jsem v ústech ucítila krev. Klaus mi nacpal krvácející zápěstí ke rtům. Neochotně jsem polkla. Bylo mi o trochu líp.Už jsem dokázala rozeznat slova. Klaus mě chytl okolo krku a asi mi chtěl zlomit vaz.
"To bych nezkoušel. Tentokrát už to nepřežije. Původně jsem vás chtěl zabít, ale jakýsi muž mi učinil nabídku. Řekl mi, že zná způsob, jak bych načerpal více síly. Řekl, že když vám odejmu vaše pouto a vezmu si nadpřirozené schopnosti jedné z vás, posílí mě to víc než smrt. Dávalo to smysl. Měl bych jen vaše životy, což by bylo dost bezcenné. Teď se veškerá moc z Faylinn přesunulak ke mě. Jsem mocný. Jeho podmínkou ale bylo,aby Ivy zůstala nedotčená. Za cenu její sestry." Pokývl Kain s úsměvem na tváři. Z šedivého starce byl rázem sotva třicetiletý blonďatý mladík plný života. Nebo spíš plný smrti.
Takže je ze mě člověk. Většina lidí tady by dalo cokoliv za to, aby se jim tohle stalo. Já ne. Miluju pocit moci, miluju věčný život a všechno, co být upírem znamená. Bože.
"Kdo byl ten muž?" Zeptala se Ivy. Zněla tak, jakoby se měla každou chvílí zhroutit.
Kain povznešeně pohlédl na..Bena. Stál pármetrů od nás. Proboha. Jak mi tohle mohl udělat?!
"Bene!" Vykřikla Ivy a rozhněvaně se vydala směrem k němu. Zastavila se s nevěřícným výrazem.
"Řekni mi, že lže!" Křičela. Ben se zhluboka nadechl a letmo na mě lítostně pohlédl. Chtělo se mi zvracet.
"Má pravdu. Ale udělal jsem to protože tě miluju! Na Fay mi vždycky záleželo, ale..zaslouží si pocítit to, co já tehdy, když ze mě udělala upíra. Ten pocit bezmoci. Zradu. Navíc to světu prospěje. Už ublížila tolika lidem.."
Po tváři mi stekly slzy. Postavila jsem se stěží a chtěla ho zabít. Ale nemohla jsem.
"Uvědomuješ si, co si provedl ty natvrdlej kreténe?!" Zařval na něj Klaus a rázným krokem k němu došel a chytl ho pod krkem. "Tímhle si jí prakticky odsoudil k smrti! Nehledě na to, že se v posledních pár měsících změnila, dřív napáchala dost zla dost děsivým bestiím, kteří jí neustále pronásledují. Nikdy neměli šanci, protože byla mocná. Ale teď?! Půjdou po ní desítky upírů, vlkodlaků a čarodějů! Už teď je mrtvá!" Ben sotva otevřel ústa a Klaus mu zakrtoutil krkem. Ivy tiše něco namítla.
"Buď ráda, že jsem mu nevyrval srdce! Ještě zaplatí!" Odseknul tvrdě. Nezmohla jsem se na slovo. Byla jsem příliš slabá. Nemohla jsem ani myslet na to, co se mnou teď bude. Jediné, co jsem cítila, byla nezvladatelná nenávist, hněv, zoufalost a slabost. Raději bych zemřela, než být slabá. Zaregistrovala jsem Damonův pohled, z kterého číšil smutek. Naklonil se ke mě, pohladil mě po vlasecha řekl: "Nenechám nikoho, aby ti ublížil. Budeš v pořádku. Slibuju."

Na poslední část si pár dní budete muset počkat :) Jak to dopadne s Fay? Jak to poznamená Ivy nebo třeba Damona? Jak vyřeší její bezpečí? Vyčkejte na další část.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho byste chtěli vidět v nové povídce?

Klaus 26.4% (19)
Caroline 19.4% (14)
Damon 15.3% (11)
Stefan 5.6% (4)
Kathrine 8.3% (6)
Elena 5.6% (4)
Rebecca 5.6% (4)
Matt 6.9% (5)
Elijah 6.9% (5)

Komentáře

1 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 29. listopadu 2012 v 16:52 | Reagovat

No... nevím, jestli mám být ráda nebo ne ;-) Na jednu stranu to bude změna, která asi oživí, ale taky je mi Fay líto. Asi bych taky byla dost n*raná, kdyby ze mě nějaký vůl udělal člověka.
Jinak kapitola jako vždy úžasná. Vždycky mě něčím překvapíte a já vás za to strašně obdivuju :-D Takže přeju hodně štěstí s dalším psaním (Páni už čtyřicátá kapitola! Blahopřeju!!!) a omlouvám se za "trochu" vulgárnější vyjadřování...

2 Ell Ell | 29. listopadu 2012 v 17:09 | Reagovat

To vulgární vyjadřování vůbec nevadí, jsem ráda,že to vzbuzuje emoce, o tom to má přece být :D a děkuju ;) příště se taky můžeš těšit na převapení :D a mimochodem, já zas obdivuju, že si s námicelou dobu a pořád věrně čteš a komentuješ!:) :D

3 Dee* Dee* | Web | 1. listopadu 2013 v 21:16 | Reagovat

Ahojky, chtěla jsem tě moc moc poprosit o hlásek do soutěže. Ráda oplatím. Hlasuj pro Dee* na tomto odkaze. Budu ti moc vděčná.

http://nnina-dobrev.blog.cz/1311/sutaz-o-damonov-prsten-1-kolo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.